"חוק רע": רבה של פולין מגיב לסערה ומצביע על האחראים

רבה של פולין מצטרף לקריאת נשיא 'ועידת רבני אירופה', הגר"פ גולדשמידט, להקמת ועדת 'אמת ומשפט' לבדיקת מעורבות העם הפולני במאורעות השואה'. "אני בקשר עם ראשי השלטון בפולין וכשאשוב אועד עם הנשיא וראשי הפרלמנט בעניין"

"מי ששיבח כלי תקשורת ובעליהם האנטישמים, התכחש לאנטישמיות ושאג בקול גדול כי בפולין אין אנטישמיות, אחראי בין השאר לתעוזה של הממשלה וה'סיים' לחוקק את החוק הלא ברור והרע הזה": כך אומר רבה של פולין וחבר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה' הרב מרדכי שודריך בתגובה להצהרתה של פולין על תחילת הליכי החקיקה בעניין מעורבות העם הפולני בהשמדת יהודי אירופה.

הרב שודריך הנמצא כעת בארה"ב הוסיף כי 'למרות שעובדתית אכן מחנות ההשמדה על אדמת פולין לא הוקמו ע"י הפולנים לא ברור חלקו השני של החוק; מי קובע מהי אמת ומהו שקר במידה ויודעים על שת"פ של פולנים בהשמדת יהודי אירופה!?. שכן כל הדיונים כרגע ניזונים מעיון בטקסט של חוק שעדיין לא פורסם רשמית'.

'אנחנו יודעים שמה שכבר נעשה הוא שלב ראשוני בלבד בהליכי החקיקה. אני בקשר עם ראשי השלטון בפולין וכשאשוב אועד עם הנשיא וראשי הפרלמנט בעניין. אני בעד הידברות כתנאי קודם למעשה בכל תחום והמדיניות הזו סייעה לנו בעבר ואני בטוח שתסייע גם בעתיד'.

הרב שודריך אמר כי הוא מצטרף לקריאת נשיא 'ועידת רבני אירופה, הגאון רבי פנחס גולדשמידט להקמת ועדת 'אמת ומשפט' לבדיקת מעורבות העם הפולני במאורעות השואה; 'זו בדיוק הנקודה החשובה כעת!. אמש גינה הגר"פ גולדשמידט את החוק וקרא להקמת ועדת בדיקה בלתי תלויה; 'מצד אחד אמר הרב גולדשמידט – כי תחיית הקהילה היהודית אחרי השואה בפולין בשנים האחרונות חייבת הרבה לממשלת פולין. אך מאידך; אני קורא לעם הפולני להקים ועדת ״אמת ומשפט״ בכדי לבדוק פעם אחת ולתמיד את התנהגותם של אזרחי פולין והמחתרות הפולניות למיניהם כלפי היהודים בפולין בזמן השואה.

׳ארצות אחרות באירופה, אפילו שווייץ הקימו ועדות כאלה, ומכיוון שהנושא נפתח שוב על ידי הצעת החוק האומללה הזאת, הגיע הזמן להתעמת ולחקור עד תום עם היסטוריונים בעלי מעמד עולמי את הפרק הזה בהיסטוריית פולין׳.

2 תגובות

צריך להפעיל את כל המערכת הבינלאומית ל ה פ י ל את החוק הזה, וודאי שלא להסתפק בגינויים! חוק שעניינו הכחשת שואה ואפילו הכחשה חלקית, הינו פתח שעלול להוביל לתהום של אנטישמיות, ולשואה נוספת! כך גם הנאצים התחילו, מדברים "זניחים"…

מה יצא מזה, חוץ מלעורר שנאה ואנטישמיות???!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן