בדגל התורה לא מרוצים מראש העיר של חיפה, יונה יהב ומחפשים מועמד שיתמודד מולו בבחירות הקרובות וינצח אותו. איש עסקים מקומי הציע לשר יובל שטייניץ לרוץ לראשות העיר בתמיכת המפלגה החרדית, אך השר העדיף להישאר בממשלה

היחסים בין ראש עיריית חיפה, יונה יהב לבין מפלגת דגל התורה, אינם מן המשופרים בלשון המעטה. מאז סירב יהב למנות את מיכי אלפר, נציג דגל במועצת העיר, לסגן ראש העיר, פרץ סכסוך ביניהם שהובילו את דגל התורה להכתיר את יהב כרודף חרדים, כאשר כל אירוע מקומי זוכה לכותרות זועקות בעיתונות המפלגתית.

גם יהב לא טמן ידו בצלחת ועשה ככל אשר לאל ידו על מנת לתקוע כל יוזמה של דגל התורה. כעת מחפשים במפלגה מועמד בעל סיכוי לנצח את יהב שיסכים להתמודד לראשות העיר חיפה. ערוץ 20 דיווח אתמול כי שר האנרגיה והתשתיות יובל שטייניץ דחה הצעה להתמודד לראשות עיריית חיפה, בבחירות המקומיות הקרובות.

על פי הדיווח, מי שפנה לשטייניץ הוא הקבלן והיזם החיפאי גד זאבי, שמעוניין להריץ מועמד לראשות העיר, שיש לו סיכוי טוב להדיח את ראש העיר הנוכחי, יונה יהב. זאבי ויהב נמצאים בסכסוך ארוך, והקבלן מעוניין למצוא מועמד הולם שיכול לעשות מהפך בעיר השלישית בגודלה. זאבי פנה לכמה אלופים במילואים ולאנשי עסקים והציע להם לרוץ, תוך שהוא מבטיח להם משענת כלכלית רחבה להתמודדות. רוב הפניות האלה נענו בשלילה. יש כמה שעדיין בוחנים את השטח.

לערוץ 20 נודע שגם השר שטייניץ, תושב חיפה בעברו, קיבל הצעה מזאבי. כאמור, השר סירב. בעבר דווח ששטייניץ מועמד מוביל לקבל את תפקיד יו"ר הסוכנות היהודית במקום נתן שרנסקי. שטייניץ הכחיש גם את הדיווחים האלה. כרגע מתמודדים לראשות העיר חיפה – יונה יהב, עינת קליש רותם ויועצו לשעבר של השר כחלון, עו"ד דוד עציוני. שטייניץ אישר את הפרטים.

מידע שהגיע לJDN מלמד כי מלבד הקבלן החיפאי, גם במפלגת דגל התורה הבהירו לשר שטייניץ כי במקרה ויחליט להתמודד לראשות העיר חיפה, יזכה לתמיכתם. אך כאמור, שטייניץ דחה את ההצעה ובחר להישאר בממשלה, בעוד בדגל התורה ממשיכים לחפש אחר מועמד ראוי להחליף את יונה יהב.