ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לעיתונאים בתום פגישתו עם נשיא רוסיה: "חשוב שאויבינו יבינו שישראל לא תקבל טילים מדויקים". על ההתבססות האיראנית בסוריה: "פועלים כדי לעצור את זה". צפו: נתניהו מסכם את הפגישה עם פוטין

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בתדרוך לכתבים בתום פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כי "ישראל לא תקבל נוכחות של טילים מדויקים. אם נצטרך לפעול בלבנון – נפעל". אתמול פרסם דובר צה"ל טור בתקשורת בה הזהיר את אזרחי לבנון מהפיכת לבנון למה שהגדיר מפעל טילים אירני

לגבי סוריה אמר נתניהו "אנחנו נמצאים בקו פרשת המים: האם איראן תתבסס שם או שהתהליך ייבלם. אמרתי לפוטין שאם הדבר לא ייבלם מעצמו – אנחנו נפעל לבלום אותו. למעשה, אנחנו כבר פועלים".

ראש הממשלה סיפר כי שוחח עם נשיא רוסיה על הסכם הגרעין עם איראן. "העליתי בפניו את ההשגות שלנו, שבמידה רבה הן השגות ששמעתי מטראמפ. אני לא יכול להתחייב מה תהיה עמדת רוסיה בנושא, אבל הם הבינו מה יקרה אם התיקונים לא יוכנסו".

השניים נפגשו במוזיאון היהדות והסובלנות בבירה הרוסית, ובין היתר סיירו בתערוכת "סוביבור-מנצחי המוות" לציון 75 שנים למרד במחנה ההשמדה. נתניהו פנה לפוטין בפגישה ואמר לפוטין: "אני חושב שהלקח העיקרי של עליית הנאצים ואחר כך תבוסת הנאצים הוא שצריך לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן ובעוצמה".

"זו המשימה שלנו גם היום ועל כך אני רוצה לדבר איתך – על המאמצים המשותפים שלנו לקדם ביטחון ויציבות באזורנו, וכמובן גם על שיתוף הפעולה ההדדי בין רוסיה לישראל", הוסיף נתניהו לעמיתו הרוסי. "השיחות האלה שלנו, שאנחנו מקיימים אותן מעת לעת, לדעתי תורמות הרבה להשגת המטרות האלה ואני בטוח שכך יהיה גם עכשיו".

בפתח הפגישה אמר נתניהו לנשיא הרוסי: "אני מאוד מעריך את ההזמנה הזאת ואת ההתייצבות שלך אישית, במקום הזה וביום הזה, שמשקף את המאבק המשותף שלנו ברוע הגדול ביותר שידעה האנושות. במחיר הנורא ששילם העם שלי, העם היהודי, והעם הרוסי, והקורבן הגדול של 20 מיליון רוסים לצד 6 מיליון יהודים".

לאחר מכן נפגשו פוטין ונתניהו בארבע עיניים במשך שעה וחצי – כחצי שעה מעבר למתוכנן. גורם מדיני ציין כי השיחה "הייתה מאוד מעמיקה. ראש הממשלה הציג בפירוט את הפעולות שמבצעת איראן – לרבות נסיונותיה להפוך את לבנון למפעל טילים – והדגיש את ההתנגדות התקיפה שלנו לצעדים הללו".