חיזבאללה העביר מסרים לישראל לפיהם בכוונתו להגיב במקרה שישראל לא תפסיק את בניית המכשול בגבול לבנון. בישראל לא התרשמו והשיבו כי התגובה תהיה "כואבת" אם חיזבאללה יירה. הערכה: חיזבאללה חושש מפגיעה כלכלית

המתיחות בגזרת הצפון נמשכת: ארגון חיזבאללה העביר בימים האחרונים מסר לישראל לפיו בכוונתו לפתוח באש, במקרה שישראל לא תחדול את בניית המכשול בגבול עם לבנון. הפעילות הישראלית, שנועדה למנוע חדירה של כוחות חיזבאללה לשטח המדינה, מתבצעת כבר תקופה ממושכת – אך רק לאחרונה היא העלתה את מפלס העצבים מעבר לגבול ועוררה את זעמו של חיזבאללה.

חילופי המסרים בין הצדדים החלו כאשר חיזבאללה פנה ליוניפי"ל, הכוח הצבאי של האו"ם המוצב בדרום לבנון, ואמר כי לא ישלים עם העבודות מעבר לגדר. ביוניפי"ל חששו מהסלמה והעבירו את המסר לשגרירי בריטניה וארה"ב כדי שיעבירו אותו ללשכת ראש הממשלה.

אולם, חרף הלחץ הבינלאומי, בירושלים לא מתרשמים מהאיומים מהצפון. מערכת הביטחון העבירה מסר מאיים משלה והבהירה כי ישראל פועלת בשטח הריבוני שלה בהתאם להחלטת מועצת הביטחון, שהתקבלה עם השלמת הנסיגה מלבנון בשנת 2000 לפיכך, לא רק שאין כוונה להפסיק את בניית המכשול, חיזבאללה גם צפוי "לשלם ביוקר" אם ינסה לחמם את הגזרה, והתגובה הישראלית תהיה קשה וכואבת – כך לדברי מקורות בישראל.

בירושלים אף מעריכים כי הסיפור לא קשור למתח סביב בסיס הטילים האירני שנבנה בלבנון, אלא פשוט מטרדות של הארגון לפיהן המכשול יפגע בסיכויים שלו להתעצם כלכלית, נוכח שדה גז המצוי באזור.

הבוקר הגיב חיזבאללה למאמר של דובר צה"ל שפורסם בלבנון ואמר כי "על ישראל לא לעשות מעשה טיפשות ולסבך את עצמה במלחמה שתהיה הרסנית עבורה". בכתבה שפורסמה באתר "הדיאלוג המתמשך" הובאו הדברים של חבר הפרלמנט מטעם חיזבאללה, חאג' מחמד רעד, שכינה את המאמר הישראלי "דברי הבל", והוסיף כי מדובר ב"פרובוקציה של פחדנים".

נתניהו אמר היום ברוסיה כי "ישראל לא תקבל נוכחות של טילים מדויקים. אם נצטרך לפעול בלבנון – נפעל"