השר שהתלווה לפגישתו של ראש הממשלה עם נשיא סוריה, מעיד מכלי ראשון על חלק ממה שמתרחש בשיחות בין המנהיגים. ""יש שיח פתוח וגלוי בין נתניהו ופוטין שבמסגרתו ישראל משיגה הרבה דברים. זה קריטי כדי לפעול למען האינטרסים שלנו"

"יש שיח פתוח וגלוי בין נתניהו ופוטין שבמסגרתו ישראל משיגה הרבה דברים. השיח הזה עם הרוסים קריטי כדי לפעול למען האינטרסים שלנו, חלק מהדברים אנשים אפילו לא מעלים בדעתם": כך אמר הבוקר הזר זאב אלקין, שהתלווה לביקורו של ראש הממשלה במוסקבה ולפגישתו עם הנשיא ולדימיר פוטין.

לדבריו, "מה ששמענו מפוטין יישאר בתוך החדר, זה מה שמאפשר לפגישות ולהבנות הללו להיות כל כך יעילות".

עוד מדברי אלקין: "במסגרת השיח הזה משיגה מדינת ישראל דברים שאנשים לא מעלים בדעתם". אלקין אף ייחס את חופש הפעולה האווירי של ישראל בסוריה להבנות שבין המנהיגים.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול בתדרוך לכתבים בתום פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כי "ישראל לא תקבל נוכחות של טילים מדויקים. אם נצטרך לפעול בלבנון – נפעל". אתמול פרסם דובר צה"ל טור בתקשורת בה הזהיר את אזרחי לבנון מהפיכת לבנון למה שהגדיר מפעל טילים אירני

לגבי סוריה אמר נתניהו "אנחנו נמצאים בקו פרשת המים: האם איראן תתבסס שם או שהתהליך ייבלם. אמרתי לפוטין שאם הדבר לא ייבלם מעצמו – אנחנו נפעל לבלום אותו. למעשה, אנחנו כבר פועלים".

ראש הממשלה סיפר כי שוחח עם נשיא רוסיה על הסכם הגרעין עם איראן. "העליתי בפניו את ההשגות שלנו, שבמידה רבה הן השגות ששמעתי מטראמפ. אני לא יכול להתחייב מה תהיה עמדת רוסיה בנושא, אבל הם הבינו מה יקרה אם התיקונים לא יוכנסו".