צילום: צילום: פלאש 90

פרשת הצוללות: "מדוע יעלון שהיה שר ביטחון לא התנגד לעסקה?"

שר הביטחון לשעבר ניצל, כצפוי, את הפרסומים החדשים על פרשת הצוללות כדי לנגח את ראש הממשלה: "הוא אצלי גמר". למרות זאת, התנהלותו של יעלון עצמו מעלה לא מעט תהיות • בינתיים במשרד המשפטים מכחישים חלק גדול מהפרסום
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

ההדלפה הטריה מחקירת תיק 3000 – פרשת הצוללות גררה, כצפוי, תגובות חריפות מצד מתנגדי נתניהו שהאשימו אותו בשחיתות ואת היועמ"ש בטיוח. "סוף סוף זה קורה. מדובר בפרשת השחיתות החמורה ביותר מאז הקמתה בה קיימת העדפת בצע כסף על פני טובת המדינה בעניין בטחוני רגיש", אמר הבוקר שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון בראיון לגל"צ.

הוא הוסיף: "לא יכול להיות שכל סביבתו הקרובה של ראש הממשלה נחקרים כחשודים והוא לא ידע. אני לא מדבר על ההיבט הפלילי, מבחינה ציבורית ראש הממשלה אצלי גמר. בזמן אמיתי חסמתי את העסקה ולא ידעתי שכל אלה מעורבים באופן שמעורבים, הסתירו זאת ממני. ברור לי שיש פה פרשת שחיתות קשה ולכן ראש הממשלה בוודאי חייב להעיד אם לא להיחקר תחת אזהרה".

למרות הדברים החריפים, יש מי שתוהה בקול על התנהלותו של יעלון עצמו. האלוף במילואים עמירם לוין, איש מפלגת העבודה, אמר ל'רדיו ללא הפסקה': "אני מתפלא על בוגי יעלון. כשר הביטחון שהיה שותף לעסקה הזו, מדוע הוא לא התנגד נחרצות כשהיה בתפקידו?".

"החבר" ו"הגיס": העדות שקושרת את נתניהו לפרשת הצוללות

בתוך כך, במשרד המשפטים מכחישים את הפרסום ב'ידיעות' על כך שהיועמ"ש לא אישר לגבות עדות מרה"מ במסגרת הפרשה. בהודעה שפורסמה לתקשורת נאמר: "בעקבות הפרסום הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" נבקש להבהיר כי אין שחר לטענה כאילו  חוקרי המשטרה העבירו ליועץ המשפטי לממשלה בקשה לגבות את עדותו של ראש הממשלה בפרשה 3000 (הצוללות וכלי השיט) והוא לא נתן אישור לכך. הרינו להבהיר בזאת כי בקשה כזו לא הועברה עד כה ליועץ המשפטי לממשלה מטעם המשטרה, וגם לא  לפרקליט המדינה או לפרקליטות המלווה. בהקשר זה, הידיעה שפורסמה כוזבת  לחלוטין.

לגבי יתר הפרטים שהתפרסמו – אנו מציעים להיזהר מפרסומים כאלה ואחרים על מהלך החקירה, שמטבע הדברים הם חלקיים, לעיתים גם מגמתיים,  ולא בהכרח משקפים את המציאות. נוכח העובדה שהחקירה מתנהלת ועל מנת שלא לפגוע בה, לא נוכל לפרט מעבר לכך, לעת הזו. כך באשר לחומרי חקירה למיניהם, וכך באשר לדברים המיוחסים ל"מקורבים" או "גורמים בסביבתו" של בעל תפקיד כזה או אחר, וכיוצא באלה, היוצרים בציבור רושם שגוי כאילו מדובר במידע המתפרסם מטעם או על דעת הגורמים הנוגעים בדבר, בשעה שאין זה מצב הדברים. הרינו להבהיר כי כל פרסום הוא באחריות המפרסם בלבד".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. בוגי תגיד עוד הפעם "אצלי הוא גמר" מי גמר עם מי?? מי נשאר בבית ובוכה ומשתולל ומנסה להשתחל למפלגות שונות ובנתיים ללא הצלחה ????

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן