ראש הממשלה נתניהו תוקף את הפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות" לפיו היועמ"ש מנדלבליט סירב לבקשת המשטרה לגבות ממנו עדות: עוד דוגמה חיה לפייק ניוז, כפי שקורה כמעט כל יום במסגרת קמפיין ההכפשות שמטרתו הפלת ממשלת הליכוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוב תוקף את התקשורת בישראל שמשמיצה אותו בפרסום שקרים. "הבוקר פרסם "ידיעות אחרונות" ידיעה שקרית נוספת לפיה היועץ המשפטי לממשלה מסרב לאפשר למשטרה לחקור אותי בפרשת הצוללות", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו.

נתניהו ממשיך: "כמה שעות לאחר מכן פרסם משרד המשפטים הכחשה גורפת: "אין שחר לטענה כאילו חוקרי המשטרה העבירו ליועץ המשפטי לממשלה בקשה לגבות את עדותו של ראש הממשלה בפרשת הצוללות וכלי השיט, ושהוא לא נתן אישור לכך. בקשה כזו לא הועברה עד כה ליועץ המשפטי לממשלה וגם לא לפרקליט המדינה או לפרקליטות המלווה. בהקשר זה, הידיעה שפורסמה כוזבת לחלוטין".

לדברי ראש הממשלה, "הנה עוד דוגמה חיה לפייק ניוז, כפי שקורה כמעט כל יום במסגרת קמפיין ההכפשות שמטרתו הפלת ממשלת הליכוד בראשותי שלא באמצעות הקלפי. בניגוד למה שחושבים בתקשורת, הציבור חכם ומבין בדיוק מה מנסים לעשות כאן. גם הפעם זה לא יעזור להם. אתם כבר יודעים למה".

בפרסום ב"ידיעות" הבוקר על עדותו של עד המדינה מיקי גנור נטען כי במשטרה מעוניינים כבר זמן רב לגבות עדות מנתניהו בפרשה. לדעת החוקרים, בעקבות חקירת המעורבים האחרים עלה הצורך לשמוע גם את התייחסותו של ראש הממשלה לאירועים, אולם עד כה לא ניתן לכך אישור ממנדלבליט.

עוד דווח ב"ידיעות" כי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות, סיפר לחוקרים שכינה בשיחות עם עו"ד דוד שמרון את נתניהו בשם "החבר" ואת עו"ד יצחק מולכו כ"גיס". גנור טען כי שכר את שירותיו של הפרקליט שמרון, קרוב משפחתו של נתניהו, בגלל "קשריו בצמרת השלטון". נתניהו טען מנגד כי מדובר ב"עוד הדלפה מגמתית" והכחיש את עיקרי הדיווח: שמרון טרם הגיב לידיעה.

לפי העדויות החדשות, גנור טען כי שמרון אמר לו שעירב את ראש הממשלה בפרשה. לדברי גנור, הוא השתמש עם שמרון בשמות קוד כדי לשמור על חשאיות המעורבים. לכן כונה נתניהו "החבר" ועו"ד מולכו, שותפו למשרד של שמרון ששימש כשליחו המיוחד של רה"מ, זכה לכינוי "הגיס".

עוד אמר גנור כי באחת השיחות שאל את שמרון על התקדמות העסקה של טיסנקרופ מול משרד הביטחון – וביקש ממנו לערב את נתניהו. לדבריו, שמרון השיב לו: "אבקש מהגיס, הוא כבר ידבר עם החבר". עוד נבדק, כך לפי הדיווח ב"ידיעות", האם התקיימה פגישה בין נתניהו לשמרון בנושא רכישת הצוללות – פגישה שדווח עליה לגנור.

פרשת הצוללות: "מדוע יעלון שהיה שר ביטחון לא התנגד לעסקה?"