צילום: פלאש 90

"כסף החליף ידיים בפרשת הצוללות. אם נתניהו לא ידע – הוא לא כשיר"

"אני מכיר גם את החלקים שלא פורסמו": יו"ר 'יש עתיד' במתקפה חריפה על נתניהו בעקבות הפרסומים האחרונים על פרשת הצוללות • הליכוד: "איך אדם עם רקורד צבאי של כתב בעיתון ״במחנה״ יכול לקשקש כל כך הרבה בענייני ביטחון?"

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, נשא היום נאום בכנס הבינלאומי השנתי ה- 11 של המכון למחקרי ביטחון לאומי שנערך בתל אביב. בפתח דבריו התייחס לפיד לפרסומים על כך שראש הממשלה יזומן לחקירה בפרשת הצוללות: "אמש פורסם שראש הממשלה יוזמן לחקירה בפרשת הצוללות. הוא יצטרך לענות שם לחוקרים על השאלה שאינה נותנת מנוח למערכת הביטחון בשנה האחרונה: אדוני ראש הממשלה, למה אישרת לגרמנים למכור צוללות מתקדמות למצרים בלי להביא את זה לקבינט, בלי שמערכת הביטחון ידעה, בלי ששר הביטחון ידע, בלי שהרמטכ"ל וצה"ל ידעו? מי ביקש ממך? למה ביקשו ממך?".

לפיד הוסיף: "אני לא אומר את זה מהמקום הפוליטי, אני העדתי בפרשה, אני מכיר גם את החלקים שלא פורסמו. נתניהו לא היה שחקן משנה בעסקת הצוללות. הוא ניהל אותה באופן אישי. הוא מידר את כל הגורמים המקצועיים מלבד שלושת מקורביו – שמרון, מולכו ואבריאל בר יוסף. אנחנו יודעים היום, ועל כך אין מחלוקת, שכסף החליף ידיים. מתחת לשולחן. האנשים הכי קרובים לראש הממשלה גזרו קופון".

לטענתו, "אם נתניהו ידע, הוא ילך לכלא. אם הוא לא ידע, קרה לו משהו. אני מכיר את נתניהו יותר מ-20 שנה. נתניהו של פעם לעולם לא היה נותן לזה לעבור לו מתחת לרדאר. אם בנושא כזה, עם המשמעות האסטרטגית הזו, הוא לא ידע, אז הוא לא כשיר להיות ראש ממשלה. זה בטחון המדינה. זה קודש הקודשים. על זה אי אפשר לעבור בשתיקה".

מהליכוד נמסר בתגובה: "לפיד צריך לענות לציבור על שאלה אחת: איך אדם עם רקורד צבאי של כתב בעיתון ״במחנה״ שניסיונו התעסוקתי מתמצה בהקראה מפרומפטר ב״אולפן שישי״ יכול לקשקש כל כך הרבה בענייני ביטחון המדינה כאילו הוא מבין בזה משהו? שאלותיו רק מוכיחות את בורותו בנושא".

נתניהו מגיב לדיווח בפרשת הצוללות: דוגמה חיה לפייק ניוז

פרשת הצוללות: "מדוע יעלון שהיה שר ביטחון לא התנגד לעסקה?"

2 תגובות

גם אני מצטרף להנ"ל. יאיר,לך הביתה. נמאסת.

מגעיל אותי הבן אדם הזה אין לא שום אגנדה ושום השקפה
ישחרר אמירות בהתאם למה שהתקשורת אוהבת לשמוע באותו עונה
משנה את דעתו לפי התקשורת והסקרים בכל הזירות
פעם הוא היה שונא החרדים וחזר בתשובה בגלל שחשב שיעשה לו
יותר טוב ועכשיו שווה לו לתקוף אז הוא תוקף
הוא מגלגל עיניים כאילו הוא מבין באיזה נושא עכשיו שווה לו להגיד ככה נגד ביבי
אז הוא אומר לא משנה מה הן העובדות

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן