"צפויה פגיעה בעורף כמוה לא ראינו מאז מלחמת העצמאות": שר החינוך משמיע הבוקר תחזית עגומה על מה שצפוי להתרחש במערכה הבאה, משרטט את אופי הפעילות של איראן באזור ומציג את הדוקטרינה שלו להתמודדות עם האיומים השונים


(בוידאו: נתניהו מתייחס למתיחות בצפון לאחר פגישתו עם פוטין)

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, נשא הבוקר נאום בכנס ה-INSS והעניק סקירה מקיפה על המתיחות בצפון, המערכה הבאה בלבנון וההתמודדות עם "התמנון האיראני".

"במשך למעלה מ-30 שנה הביצה האיראנית שולחת לעברנו יתושים. פעם מבסיס קדומני בלבנון. פעם מבסיס קדמוני בעזה. כעת היא מנסה להקים בסיס קדומני בסוריה. במשך 30 שנה ישראל נלחמת ביתושים. בשליחים. חיזבאללה, חמאס. וזה במחיר כבד של מאות של חיילים ואזרחים שנהרגו בלחימה מול שליחי אירן", פתח בנט את דבריו.

הוא הוסיף: "אירן נוקטת מול מדינת ישראל באסטרטגיית חנק התמנון. כלומר: לפיתה אסטרטגית והתשה רציפה של ישראל באמצעות שליחי איראן כדי לפגוע בכלכלה שלנו, ביכולתנו לקיים כאן חיים נורמליים. וכל זאת, על מנת לשבור את כוח הרצון של הציבור הישראלי. ביטא זאת היטב חסן נסראללה במונח "קורי העכביש""
//www.jdn.co.il/video/945898
לדבריו, "לפני כ-4 שנים כחבר קבינט קידמתי אסטרטגיה שקראתי לה: "חיזבאללה = לבנון", שמטילה את אחריות מעשי השליח (חיזבאללה) על המדינה המארחת (לבנון). תפיסת "חיזבאללה = לבנון" מציבה את נסראללה על קרני דילמה: האם הוא "מגן לבנון" או "מחריב לבנון", וזאת בכלל למען מטרות איראניות. לאחר עשרות שנות לחימה בשליח בלבד, יצרנו משוואת הרתעה מול המארח. אך משוואת ההרתעה צריכה להיות לא רק מול המארח, אלא מול המפיץ ואם צריך, גם כנגד השולח".

וכאן הרחיב בנט על המשוואה הזאת: "זוהי דוקטרינת ראש התמנון. דוקטרינה זו תצמצם את הסבירות למלחמה, תקצר את משך המערכה אם תיכפה עלינו, ותחסוך בחיי אדם. עקב טראומת מלחמת איראן-עיראק, לאיראנים רגישות עצומה לחיי תושביהם. רוחאני יילחם בנו עד טיפת דמם האחרונה של הלבנונים והעזתים.

ולכן עלינו לסמן את כח קודס ואיראן כיעד ראשי למערכה דיפלומטית, מודיעינית, סיכולית, טכנולוגית, כלכלית… וגם למנוע את התגרענות איראן – בכל מחיר. לא נעצום עינינו מול ההתעצמות בטילים מדויקים באדמת לבנון. ב-2006-2012 חיזבאללה קפץ מדרגה כמותית בהצטיידות בכ-130,000 רקטות. מערכה נוספת בלבנון תוביל לפגיעה בעורף הישראלי כמוה לא ראינו מאז מלחמת העצמאות. לא נאפשר לחיזבאללה לבצע קפיצת מדרגה שנייה, איכותית, בהצטיידות במסת טילים מדויקים. חלק מתחייב מכך הוא לחימה עקבית נגד כוחות קודס ואיראן. ראש התמנון".

קרא עוד בנושא
//www.jdn.co.il/breakingnews/945659
//www.jdn.co.il/breakingnews/945506
//www.jdn.co.il/breakingnews/944902