Tomer Neuberg/Flash90

משרד הפנים העביר את הטיפול במסתננים לבני ברק; התושבים זועמים

"זה יכול לגרום נזק כבד ומכשולים רבים. לא נסכים להיות הדלת האחורית של ת"א", אומר סגן ראש העיר מנחם שפירא. חבר המועצה, מיכאל קקון: לא ייאמן שמשרד הפנים הולך להציף את בני ברק שצפופה גם כך, אלפי מסתננים שישרצו ברחבי העיר בלילות

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

לשכת רשות האוכלוסין וההגירה ברחוב אברבנאל בתל אביב מפסיקה לקבל בקשות מקלט חדשות והטיפול בנושא יועבר ליחידת הרשות בבני ברק שקיימת כבר כמה שנים, שם נבנו בימים האחרונים אוהלי ענק נגד תנאי מזג האוויר שבהם יוכלו להמתין מגישי הבקשות. ההחלטה בנוגע לצעד התקבלה בתום דיונים שהתקיימו בהנהלת הרשות, בראשות המנכ"ל פרופ' שלמה מור יוסף.

במתחם גדול יחסית שהוכן עבור המגיעים, הכולל אוהל המתנה מסודר וגדול, שיכול להכיל בתוכו קהל גדול, זאת בשונה מהמתקן התל אביבי שבו נאלצו מבקשי המקלט להמתין שעות ארוכות ברחוב ופעמים רבות אף משעות הלילה – דבר שגרר תלונות רבות על רעש, לכלוך וחסימת מדרכות מצד תושבי השכונה במשך השנים. עם זאת, לסניף ברחוב אברבנאל בתל אביב יזומנו מבקשי מקלט כדי לעבור ראיונות עומק – הליך שיתבצע בהזמנה מראש בלבד.

אך מתברר כי משרד הפנים החליט על הצעד בלי לבדוק האם תושבי בני ברק מרוצים מכך, או לא. סגן ראש עיריית ב"ב, מנחם שפירא אמר בראיון למשה גלסנר 'בקול ברמה': "משרד הפנים החליט, בלי לשאול אותנו, להעביר את מיון ורישום ומיון הסודנים לבני ברק. פנינו לגורמים בנושא על מנת להעביר את זה מהעיר, זה יכול לגרום נזק כבד ומכשולים רבים. לא נסכים להיות הדלת האחורית של ת"א".

חבר מועצת העיר בני ברק מיכאל קקון אמר: לא ייאמן שמשרד הפנים הולך להציף את בני ברק שצפופה גם כך, אלפי מסתננים שישרצו ברחבי העיר בלילות. בכלל לא ידענו שהטיפול במסתננים עובר לבני ברק, זה נפל עלינו בימים האחרונים בהפתעה מוחלטת. גם ראש העיר לא ידע. בשעות הקרובות תתקיים פגישת חירום עם כל הגורמים הרלוונטיים אצל ראש העיר.

קקון הוסיף, "נפנה גם לשר דרעי וגם למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה. הצפת העיר באלפי מסתננים המשמעות היא נזק כלכלי ורוחני בלתי הפיך לבני ברק". מנגד, תושב העיר, חברון גרנביץ, בעל הקיוסק המפורסם טען בראיון לקול ברמה כי מדובר באוהל במתחם רמי לוי על גדות הירקון, זה לא בני ברק. סערה בכוס מים.

תושב העיר, ישראל קליין, הגיב: מדובר בשכונה שמתגוררים בה מאות משפחות חרדיות. אלפי מסתננים זה אומר תורות ענק, והמשמעות לכך היא שכל אותם מסתננים כבר יבואו באמצע הלילה כדי לתפוס מקום בתור. צריך לתאר לכם איך יראה האזור עם אלפי מסתננים שיציפו את הרחובות?

2 תגובות

מצטרף לדבריו של ישראל קליין,

חכמה לדבר מרחוק על המצב,

נציגים חשובים ואומרי דעה למינייהם: בואו תרדו לשטח ותראו איך מתמודדים תושבי צפון בני ברק עם הכמויות של המסתננים בכל שעות היממה ובמיוחד בשעות הלילה.
בואו תראו איך הגינות של הילדים הבני ברקים מלאים במסתננים שונים למיניהם.
ה' יעזור לכל עמ"י

אוי מיילך, כמה שאתה צודק כמה שאתה צודק
בתור תושב האיזור מצטרף לדבריך הנכנים והאמיתים במיליון אחוז

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell