במהלך ראיון עם דרעי: השדרן השווה בין חרדים למסתננים – והתנצל

שר הפנים העניק הבוקר ראיון לגל"צ והדף את הטענות נגד חוק המסתננים. דרעי מחה על השוואה מקוממת שערך המראיין בין החרדים למסתננים: "אני בהלם. דווקא אתה אומר את זה?" • וגם: האם הממשלה צפויה להשלים את ימיה?

"אני שמח מאוד שיש מחאה של חמלה על חלשים, אבל אני מרחם קודם כל על האחים שלי…התוכנית להוצאת המסתננים נמשכת, לא נבטל משהו כל כך ארוך שאנחנו עובדים עליו. אדאג לשקם את דרום תל אביב ולהחזיר אותה לתושבים שלה. אי אפשר ככה": כך אומר הבוקר שר הפנים, אריה דרעי, בראיון לגל"צ.

דרעי נשאל מדוע המדינה מתעקשת לגרש את המסתננים ולא לפזר אותם ברחבי הארץ, למרות שהם כוח עבודה זול ונצרך, והשיב: "אם הייתי רואה אותם מפוזרים בכל הארץ, כולל באזורי היוקרה, והייתי רואה שאנשים מטפלים בהם, יכול להיות שהיינו מתייחסים לזה אחרת. אבל אני רואה אותם במקומות אחרים….הם השתלטו על שכונות שלמות. אין להם חיים לאנשים שגרים שם".

בשלב זה העיר המראיין, ירון דקל, כי "יש אנשים שאומרים את אותם דברים על חרדים". דרעי מחה בחריפות על ההשוואה: "אני בהלם מההשוואה הזאת. אתה מכולם אומר את זה? אלה האחים שלך, יהודים שממשיכים את המסורת ואתה אומר לי שאתה משווה ביניהם?". מאוחר יותר הבהיר דקל כי הוא אינו התכוון להשוות אלא רק להציג השוואה שיש כאלה שמאמינים בה.

בהמשך הראיון חשף דרעי כי קיימת תכנית לפיה אחרי הוצאת המסתננים יביאו במקומם עובדים פלסטינים. "זה גם יתרום לכלכלה שלהם, וגם לא יהרוס שכונות וכיו"ב משום שהם חוזרים הביתה ולא נשארים להשתקע בישראל".

בנוסף העריך דרעי בראיון כי הבחירות הקרובות יתקיימו במועדן, וכי אין סכנה ליציבותה של הממשלה.

7 תגובות

חוצפן הכתב הזה..צריך להעיף אותו

עפר לפיו של אותו מראיין. חבל שמר דרעי לא הפסיק את הראיון מיד אחר ההתבטאות של המראיין או לחילופין להחרים את אותו מראיין ולא להתראיין אצלו. לא דרעי ולא האחרים. צריך לחנך את השמאל האנטישמי כיצד להתנהג.

היה נחמד אילו היינו יכולים לשמוע את כל הראיון בלי עריכה, תודה.

רבי אריה היקר! אל תחליף פרה במפלצת! הפלסטיניים הם גרועים עשרת מונים מהסודאנים.

שמעתי את הראיון, לא הייתה כל התנצלות, שקר וכזב.
ודרעי ימשיך ל..

התפעלתי מאומנות הדיבור של הרב אריה מנתקף לתוקף מדהים

קשקושים כאלו רואים רק כאן. המראיין היה בסדר גמור, ודרעי פשוט לא הבין אותו. הוא גם לא דרש התנצלות וגם לא קיבל אותה. צחוק מה שהולך פה…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן