ויקיפדיה

לראשונה: עסקים פתוחים בשבת נקנסו, מארגני הפרובוקציות זועמים

לראשונה: עיריית אשדוד הטילה קנסות על חנויות במתחם "ביג" שפתחו את שעריהם תוך חילול קדושת השבת והתעלמות מהחוק האוסר זאת. מנכ"ל ביג הבטיח לשלם את הקנסות ומארגני הפרובוקציות בעיר זועמים. גם ח"כים מהאופוזיציה הגיבו

פקחים של עיריית אשדוד רשמו במהלך השבת קנסות לחנויות במתחם "ביג" בעיר על פתיחתן בשבת. זו הפעם הראשונה שבה מוטלים קנסות כאלה מאז נפתח המרכז לפני שלוש שנים, שכן עד כה הסתפקו הפקחים בהתראות לפני קנס בלבד. בעלי העסק קיבלו קנס בסך 320 שקלים.

בתגובה, אמר איתן בר זאב, מנכ"ל ביג: "כפי שכבר אמרנו והתחייבנו ביג תשלם את הקנסות במידת הצורך ותנהל על חשבונה את ההתנהלות המשפטית מול העיריה. אין לנו אלא להשתומם בפעם המי יודע כמה על התנהלות העירייה. יוצאים בהצהרות ובאמירות פיוס ומעלים באותו זמן את רף הכפייה הדתית הבלתי נסבלת הזו. אחד בפה, אחד בפקח".

גיא סער, מוביל המחאה החילונית בעיר הגיב: "ראש העיר טוען שהוא מחפש להרגיע את הרוחות ובמקביל מעלה מדרגה כל שבוע מחדש. לא ייתכן שהתושבים קמים בקול זעקה והוא ממשיך כאילו דבר אינו קורה. הוא טוען שהוא קשוב ומנסה למצוא פתרונות ובמקביל מחלק קנסות. האטימות מגיעה לרמת האבסורד".

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) מסרה: ״שקר הקואליציה על חוק המרכולים לא ישנה דבר. האמת יוצאת ומתפוצצת לתושבי אשדוד בפנים. המלחמה באשדוד היא מלחמת שלום הקואליציה של ביבי ומלחמת אחוז החסימה של דרעי על גבם של אזרחי ישראל. כדאי שחברי הקואליציה ילמדו מתושבי אשדוד, שם מסורתיים, דתיים וחילונים יודעים לחיות בכבוד זה לצד זה״.

ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) הגיבה כי: "ההבטחה של דרעי על כך שחוק המרכולים לא ישפיע נתבדתה, ממש כפי שציפינו. בחסות החוק החדש ראש העיר לסרי פועל על מנת לשנות מהיסוד את הסטטוס קוו באשדוד, עיר בעלת רוב חילוני מובהק. התעללות בבעלי עסקים קטנים בקנסות זו הפרה בוטה של מרקם החיים בעיר אשדוד ופגיעה קשה בבעלי העסקים. אסור לעבור על כך בשתיקה".

ראש העיר אשדוד לתושבים: מתגבש פתרון למשבר השבת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *