נתניהו אמר היום בישיבת שרי הליכוד כי "ג'ורג' סורוס עומד מאחורי קמפיין המסתננים. כשאובמה היה נשיא, הוא גירש שני מיליון מסתננים - איש לא אמר דבר". המיליארדר היהודי אמר כי הוא לא עומד מאחורי קמפיין הפליטים בישראל והוסיף: "לא נכון לשלוח אותם בכפייה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מכוון את אש קמפיין המסתננים נגד ג'ורג' סורוס. בישיבת שרי הליכוד, האשים נתניהו את סורוס בכך שהוא עומד מאחורי קמפיין המסתננים נגד הרחקתם.על פי הפרסום בחדשות 10 נתניהו אמר כי "איש העסקים ג'ורג' סורוס עומד מאחורי מימון הקמפיין נגד גירוש המסתננים… כשאובמה היה נשיא הוא גירש שני מיליון מסתננים ואיש לא אמר דבר". ראש הממשלה אמר את הדברים בתגובה לדברי השר אופיר אקוניס, שאמר כי ממשלות זרות תומכות במסתננים.

נזכיר כי היום החלה רשות האוכלוסין וההגירה בחלוקת המכתבים למסתננים שהגיעו אליה. ההרחקה תחל בפועל בעוד כחודשיים, כשהמסתננים יקבלו מענק

באתר 'מידה' פורסם באחרונה כי הקרן לישראל חדשה, שזוכה לתמיכה מרובה של סורוס, צפויה לתגמל כספית את הפעילים שיפעלו למניעת הגירוש. במכתב פתוח שפרסם ביום חמישי האחרון מבהיר מנכ”ל הקרן בארה”ב, דניאל סוקאץ’, כי הקרן מגויסת להכשלת הגירוש: “ישנם ישראלים שפועלים למנוע את מימוש מדיניות הממשלה. תהיו בטוחים שהם יזכו לתמיכה מהקרן החדשה: במימון כספי ובמתן ייעוץ”.

נתניהו התייחס היום לפרסום באתר 'מידה' על מימון הקרן החדשה וכתב "זה לא יעזור להם. התחלנו היום במבצע להוצאת המסתננים הבלתי חוקיים מישראל, כפי שעושות עוד מדינות מודרניות ובראשן ארה"ב". לדבריו, "כפי שבלמנו את ההסתננות לישראל באמצעות הגדר שהקמתי בגבול סיני, כך אעמוד בהבטחתי להוצאת המסתננים ממדינתנו".

סורס היינו מיליארדר יהודי – הונגרי, איש שמאל קיצוני שממן קמפיינים רבים בעולם נגד יוזמות של מפלגות ימין שונות, כך לדוגמה התעוררה סערה רבה לאחרונה בגרמניה כשמפלגת השלטון יצאתה בקמפיין נגד סורס בעקבות הקמפיין שניהל נגד יוזמות הממשלה בעניין ההגירה המוסלמית לאירופה.

המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס הגיב לדברים ואמר כי טענותיו של ראש הממשלה הן שקריות. "בניגוד לטענות השקריות של נתניהו, איני מממן את המחאה נגד התכנית של ממשלת ישראל לגירוש אלפי מבקשי מקלט אפריקנים", נמסר מטעמו של סורוס.

המיליארדר הוסיף כי הוא מתנגד למדיניותה של ישראל בנוגע לפליטים. "מאמין בצורה עמוקה כי בהתאם לאמנת הפליטים משנת 1951 ובהתאם לחוק הבינלאומי זה לא נכון לשלוח בכפייה מבקשי מקלט בחזרה לארצות בהן הם עלולים להיות נרדפים או להיהרג", אמר.