כמעט חודש לאחר הפיגוע הרצחני סמוך לחוות גלעד, איתרו הלילה כוחות הביטחון את מקום מחבואו של אחמד ג'ראר, ראש החוליה שביצעה את הפיגוע. במקום התפתחו חילופי אש והוא נהרג. ליברמן: "בקרוב נשים את היד גם על רוצחי איתמר בן גל הי"ד"


(בוידאו: כך נראה בית המחבל שנהרס על ידי צה"ל)

כמעט חודש לאחר הפיגוע הרצחני סמוך לחוות גלעד חוסל הלילה אחמד ג'ראר, ראש החוליה שביצעה את הפיגוע ומי שנכח בו באופן אישי. "בתום מאמץ מודיעיני ומבצעי מורכב ונחוש אשר החל מיד לאחר הפיגוע בו נרצח הרב רזיאל שבח ז"ל, נהרג לפנות בוקר במבצע משותף של שירות הביטחון הכללי, צה"ל והימ"מ של משטרת ישראל, אחמד נאצר ג'ראר, תושב ג'נין", נמסר.

גולשים באינטרנט מסונן? יש לנו הצעה מיוחדת עבורכם לחצו כאן

כזכור, לפני כשבועיים הגיעו כוחות הביטחון לבית בג'נין בו הסתתרו ג'ראר ומעורבים נוספים בפיגוע, במקום התפתחו חילופי אש אך הוא הצליח לחמוק ברגע האחרון.

ג'ראר, כאמור, היה פעיל מרכזי בתשתית הטרור האחראית לפיגוע הירי סמוך לחוות גלעד בו נרצח הרב רזיאל שבח הי"ד. ג'ראר השתתף באופן אישי בפיגוע.

במהלך ניסיון מעצרו, יצא המבוקש חמוש ממבנה בו הסתתר ביאמון ונורה ע"י הכוחות. על גופתו של המחבל נמצאו m16 ותיק עם מטענים. אין נפגעים לכוחות הביטחון.

מחקירות שביצע השב"כ עולה כי התשתית מעורבת בנסיונות נוספים לבצע פיגועים ובתכנון פיגועים נוספים. חקירת העצורים מקרב חברי התשתית נמשכת ועל יתר הפרטים מוטל צו איסור פרסום.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר בעקבות החיסול: "החשבון נסגר. אני מברך את צה"ל, השב"כ והימ"מ על פעולה מוצלחת. היה ברור שזה רק עניין של זמן, עד שנפגע בראש החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח ז"ל. אני מקווה ומאמין שבקרוב נשים את היד גם על רוצחו של הרב איתמר בן גל הי"ד".