ראש הממשלה ושרי הקבינט ערכו סיור ברמת הגולן וקיבלו סקירה מהרמטכ"ל גדי איזנקוט: "פנינו לשלום, אך אני לא מציע לאיש שינסה אותנו". על המרדף אחר המחבל מאריאל הוסיף: "כמו שבאנו בחשבון עם רוצח הרב שבח, כך יהיה עם הרוצח המתועב של איתמר בן גל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים החברים בקבינט המדיני-ביטחוני סיירו היום (שלישי) ברמת הגולן ותצפתו לעבר הגבול הסורי. במהלך הביקור חברי הקבינט ביקרו בתצפית בהר אביטל וקיבלו סקירה מפי הרמטכ"ל גדי איזנקוט.

הסיור התבצע במסגרת העמקת הידע של חברי הקבינט השונים. בנוסף לרמטכ"ל, פגשו השרים גם את מפקד פיקוד הצפון ומפקד עוצבת הבשן.

"אני מתרשם מהעבודה הגדולה שצה"ל עושה כאן כדי להגן על גבולותינו ולהגן על מדינתנו", אמר ראש הממשלה בסיום הביקור. "פנינו לשלום, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ואני לא מציע לאיש שינסה אותנו".

ראש הממשלה התייחס גם לפיגועים בו נרצחו הרב רזיאל שבח לפני כמעט חודש, והרב איתמר בן גל אתמול. "הבטחתי לאלמנה של הרב רזיאל שבח ז"ל שאנחנו נבוא בחשבון עם רוצחו", אמר נתניהו. "אני רוצה לשבח את השב"כ, את הימ"מ ואת צה"ל שעשו בדיוק את זה. כך יהיה גם עם הרוצח המתועב של איתמר בן גל ז"ל. כולנו עם המשפחה, כולנו עם האלמנה".

השר לענייני מודיעין ישראל כץ אמר לאחר הסיור: "בתום הדיון אני משוכנע יותר מתמיד כי נסראללה יעשה טעות חמורה ביותר אם ימשיך במדיניותו התוקפנית מול ישראל, כשליח של משטר האייתולות באיראן. צה"ל ערוך היטב למשימות ובמקרה של עימות, חיזבאללה יוכה מכה ניצחת ולבנון כולה תיהרס ותשוב שנים רבות לאחור".

הרמטכ"ל איזנקוט אמר השבוע בממשלה כי "ארגון הטרור חיזבאללה מפר את החלטות מועצת הביטחון של האו"ם, שומר על נוכחות צבאית באזור ומחזיק במערכות נשק ומתעצם ביכולותיו הצבאיות. מול האיומים האלו צה"ל פועל יום וליל להבטיח את המוכנות ואת ההרתעה. אנו נעשה כל שיידרש לשמור על הגבול הצפוני של ישראל בטוח ושקט".

בלבנון מאיימים: בניית המכשול – איום ישיר על היציבות בגבול

ראשי ההנהגה בלבנון הסכימו היום לפעול במישור האזורי והבינלאומי על מנת למנוע מישראל לבנות את המכשול, שלטענתם מפר את ההסכמים בין שתי המדינות. "איום ישיר על היציבות באזור הגבול", נאמר בהודעה משותפת של נשיא לבנון מישל עאון, ראש הממשלה סעד אל-חרירי ויו"ר הפרלמנט הלבנוני.

צבא לבנון ביקר את התוכנית הישראלית להקמת החומה לאורך הגבול הדרומי של לבנון וטען כי מדובר בפגיעה בריבונותה של המדינה. בסיס המחלוקת הוא הטענה של הלבנונים שהמכשול נבנה בחלקו על שטחים השייכים ללבנון ואילו בישראל טוענים שהחומה ממוקמת בצד הישראלי של הקו הכחול שסומן ע"י האו"ם, לאחר הנסיגה מדרום לבנון בשנת 2000.

הפעילות הישראלית, שנועדה למנוע חדירה של כוחות חיזבאללה לשטח המדינה, מתבצעת כבר תקופה ממושכת – אך רק לאחרונה היא העלתה את מפלס העצבים מעבר לגבול ועוררה את זעמו של חיזבאללה. חילופי המסרים בין הצדדים החלו כאשר חיזבאללה פנה ליוניפי"ל, הכוח הצבאי של האו"ם המוצב בדרום לבנון, ואמר כי לא ישלים עם העבודות מעבר לגדר. ביוניפי"ל חששו מהסלמה והעבירו את המסר לשגרירי בריטניה וארה"ב כדי שיעבירו אותו ללשכת ראש הממשלה.