שר החינוך וחבר הקבינט המדיני ביטחוני מסרב להתייחס לתקיפה בסוריה, אך מבהיר: "כדי למנוע את מלחמת הצפון יש להרחיק את האויב שלנו מהגדרות. זוהי המדיניות הנכונה". וגם: 6 שנות המחדל שהובילו, לטענתו, למצב הנוכחי

"ישנה מתיחות מוגברת בצפון ואי אפשר להתכחש לה, אך אני לא רואה את סבב עימות הבא בקרוב. לא אתייחס לפעולה שהתקיימה או לא התקיימה, אך אומר שישראל הגדירה כי לא תאפשר התבססות איראנית בסוריה. אנחנו פועלים באופן עקבי כדי לגבות את האמירות הללו. כדי למנוע את מלחמת הצפון יש להרחיק את האויב שלנו מהגדרות. זוהי המדיניות הנכונה": כך אמר הבוקר שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, בראיון ל'רדיו ללא הפסקה'.

לדבריו, "מי שעומד מאחורי הפעילות נגד ישראל בסוריה ולבנון זו איראן. מדובר בתמנון ששולף זרועות ומצפה שאנחנו נפעל נגד השליחים שלו כשהוא יושב בטוח במקומו. אני מקדם מדיניות שקוראת לכוון את המאמץ נגד איראן עצמה שממשיכה לבנות צבאות. חמינאי מוכן להילחם נגד ישראל עד טיפת דמם האחרונה של הסורים, הלבנונים והעזתים, אך לא שולח את חייליו שלו. 30 שנה אנחנו שולחים את חיילנו להילחם נגד איראן אך הם יושבים מוגנים. זה לא הגיוני".

"ראש התמנון" • בנט: לגבות מאיראן מחיר שהיא לא תוכל לעמוד בו

בנט נשאל האם תקיפה ישראלית נגד איראן קרובה, והשיב: "הגורם המניע את הדברים הוא איראני ואנחנו צריכים למקד עליו את הלייזר. אני מתווה קו אסטרטגי וטוען שאנחנו לא נטפל כירורגית בפינצטה אלא נפעל בשכונות שיש בהם רקטות כמטרות לגיטימיות".

על פיתוח הטילים המדוייקים בלבנון אמר בנט: "ללבנון יש מעל 100 אלף רקטות שאינן מדויקות, במידה והן יהיו מדויקות מדובר באיום משמעותי על מדינת ישראל ואנחנו לא ניתן למצב כזה לקרות בשום מחיר. בשנים 2012-2006 ישראל אפשרה לחיזבאללה להתחמש ב-130 אלף רקטות, זה היה מחדל אסטרטגי. עתה הם מחפשים לדייק את אותם הרקטות ולא ניתן לזה לקרות".

לוחמה פסיכולוגית: חמאס מאיים על הרבנים, חיזבאללה על אסדות הגז