אנשי מחאת רוטשילד מאיימים להתבצר מול ביתו של רה"מ מיד עם פרסום המלצות המשטרה נגדו. "נעלה לירושלים ונחסום את 3 הכניסות והיציאות של נתניהו מבלפור עד שיתפטר" • הערכה: המשטרה תמליץ על כתבי אישום בשני התיקים

מארגני "מחאת רוטשילד" שמפגינים זה למעלה משנה – בתל אביב ועוד קודם לכן בפתח תקוה – מידי מוצ"ש "נגד השחיתות" נערכים לפרסום המלצות המשטרה נגד נתניהו בשבוע הבא: בשלב הראשון הם מתכוונים להתבצר מול מעונו של נתניהו ולא לאפשר לו לצאת "עד שיתפטר".

"ברגע שיפורסמו ההמלצות המשטרה, נעלה לירושלים ונחסום את שלושת הכניסות והיציאות של נתניהו מבלפור עד שיתפטר. תהיו מוכנים עם תרמיל והמון אנרגיות להילחם על מדינה בלי שחיתות", כתב אייבי בנימין, אחד ממארגני המחאה.

אלדד יניב, אולי האיש המזוהה ביותר עם המחאה, הוסיף: "שלוש יציאות ל-BB מבלפור לעולם החיצון אלא אם כן ייצא ברחפן. עם פרסום החלטות המשטרה, נהיה שם במצור אזרחי חוקי עד שיילך".

בתוך כך, הפרשן המשפטי ברוך קרא העריך בראיון ל'רדיו ללא הפסקה' כי "אם לא יהיו שינויים ברגע האחרון, יהיו המלצות להעמדה לדין לפחות בתיק 1,000 אך להערכתי יהיו גם המלצות להעמיד לדין גם בתיק 2,000". לטענתו, "לאורך כל הדרך המשטרה סבורה שתיק 1,000 מעלה חשד לשוחד ואף ראינו בעבר מקרים בהם המשטרה המליצה להעמיד לדין למרות שידעה שהפרקליטות לא תאמץ את ההמלצות".

הוא הוסיף: "במידה ויוחלט להאשים את נתניהו בשוחד, המיליארדר ארנון מילצ'ן יואשם גם כן. ברגע שמחליטים להאשימו בשוחד המשטרה תאבד עד תביעה משמעותי ביותר ואת הסובבים לו. מבחינה אסטרטגית ומשפטית החלטה שכזו עלולה לקבוע את עוצמתו של התיק".

"עושה עלי סיבוב": קרע בין מני נפתלי לאלדד יניב