עוד חוק חברתי של ח"כ חרדי: מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק 'תקשורת חו"ל' של חבר הכנסת ישראל אייכלר שתשים קץ לחשבונות המנופחים בגין התקשרויות חו"ל מחוץ למסגרת החבילה המוזלת

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק 'תקשורת חו"ל' של חבר הכנסת ישראל אייכלר שתשים קץ לחשבונות המנופחים בגין התקשרויות חו"ל מחוץ למסגרת החבילה המוזלת.

על פי הצעת החוק, תחול חובה על חברות התקשורת להשמיע לצרכן לפני ביצוע שיחה לחוץ לארץ, או מחוץ לארץ, התראה קולית על כך ששיחה זו תעלה לו ביוקר.

בדברי ההסבר נכתב: "התקשרות לחוץ לארץ מתבצעת היום באמצעות חיבור השיחה לבעל רישיון הנותן שירותי בזק בין-לאומיים – "מפעיל קוד התקשרות" כגון 012, 013, 014, 018 ואחרים. צרכן שאינו מנוי בחברה שבאמצעותה הופעל קוד התקשרות, מחויב בתעריף לקוח מזדמן ורק בקבלת החשבון מגלה הצרכן כי הוא חויב במחיר מופרז. הצעת חוק זו נועדה להבטיח שקיפות ומידע ברור לצרכן, כך שבעל רישיון הנותן שירותי בזק בין-לאומיים יידרש להתריע לצרכן בהודעה קולית אודות חיוב חריג ועלותו, בטרם חיבור השיחה והפעלת קוד ההתקשרות."

ח"כ אייכלר בירך על תמיכת הממשלה והכנסת בחוק ואמר: "כיו"ר הוועדה לפניות ציבור אני מקבל הרבה פניות בנושאים שלא תמיד שמים לב אליהם וזה אחד מהם. פתאום אנשים מקבלים הביתה חשבונות טלפון מנופחים על שיחה שהם כלל לא ידעו את עלותה היקרה. חשוב שהאדם יהיה מודע שהוא עומד לבצע שיחה חריגה ויקרה ויבחר בחבילה מוזלת יותר".