דיווח: בדיון המסכם לקראת הגשת המלצות המשטרה הציגו החוקרים למפכ"ל מסמך הקובע שיש תשתית ראייתית נגד נתניהו בתיק 1000 בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. בתיק 2000 ייתכן שלא יועברו המלצות. נתניהו בסרטון: "לא יהיה כלום", צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב סרטון לציבור לקראת המלצות המשטרה בעניינו ואמר "רבים מכם שואלים, מה יהיה? אז אני רוצה להרגיע אתכם: לא יהיה כלום, כי אני יודע את האמת" אמר נתניהו. "מדינת ישראל היא מדינת חוק. החוק אומר שמי שקובע אם יש ראיות לכאורה נגד ראש הממשלה, זה היועץ המשפטי לממשלה והוא מתייעץ עם פרקליט המדינה".

"פרקליט המדינה אמר רק לאחרונה בכנסת שכמחצית מהמלצות המשטרה מסתיימות בלא כלום. אז אל תהיו במתח: המלצות יהיו, שלטים בנוסח ״ביבי אשם עד שתוכח חפותו״ גם הם יהיו, לחצים פסולים – גם הם יהיו. אבל אני בטוח שבסופו של יום הגורמים המשפטיים המוסמכים יגיעו למסקנה אחת, לאמת הפשוטה: אין כלום".

צפו בסרטון

בערוץ השני פורסם הערב כי לדיון המכריע שהתקיים היום במשרדי להב 433 בראשות המפכ"ל רוני אלשיך הובא מסמך ממנו עולה כי התגבשה תשתית ראייתית להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 1000 בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

על פי הדיווח בערוץ 2, בתיק 2000 המצב יותר מורכב, על פי המסמך: ההתלבטות של המשטרה היא בין החלטה להעביר את התיק בלי המלצה להחלטת הפרקליטות, שכן מדובר בתיק מובהק שיוכרע על פי פרשנות משפטית, לבין המלצה להעמיד לדין את נתניהו בעבירת מרמה והפרת אמונים.

בחדשות עשר דווח הערב על צוות חקירה מיוחד שפעל בחודשים האחרונים, במקביל לחוקרים הראשיים בתיקים 1,000 ו-2,000 מטרתו של אותו הצוות הייתה לאתגר את החוקרים ולהטיל ספק בראיות המתגבשות נגד ראש הממשלה. זהו צעד לא שגרתי, שנועד למעשה לעזור לגבש ראיות חזקות שיהיה קשה לערער עליהן.

//www.jdn.co.il/news/israel/950293