רגע לפני פרסום המלצות המשטרה נגדו, יוצא רה"מ במתקפה חריפה נגד המפכ"ל בעקבות טענותיו על "גורמים רבי כוח" שהפעילו חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה המעורבים בחקירות. צל גדול הוטל על חקירות המשטרה, יש לפתוח בחקירה בנושא"


(בוידאו: נתניהו על ההמלצות הצפויות של המשטרה נגדו)

אם לא די בדריכות הכללית לקראת פרסום המלצות המשטרה בחקירות נתניהו סיפק אמש המפכ"ל רוני אלשיך הצהרה דרמטית על "גורמים רבי כוח שהפעילו חוקרים בכירים נגד קצינים שהיו מעורבים בחקירת תיקים 1000 ו-2000".

אלשיך אמנם סרב להפנות אצבע מאשימה כלפי נתניהו ואנשיו בנושא, אך גם לא שלל את האפשרות הזו מפורשות.

בעקבות הדברים פרסם ראש הממשלה בדף הפייסבוק שלו הודעה חריגה וחריפה בחריפותה נגד המפכ"ל. "מזעזע לגלות שהמפכ״ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו רה״מ נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו….כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא פנים?".

הוא הוסיף: "צל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו. הרמיזות של המפכ״ל הן כל כך חמורות, שנדרשת מיד חקירה אובייקטיבית ומהירה על הטענה שרה״מ שלח חוקרים – ולאחר שיתברר שאין קשר כזה, יש להסיק את המסקנות המתחייבות לגבי אופן ניהול החקירה וגיבוש ההמלצות נגד ראש הממשלה".

//www.jdn.co.il/breakingnews/950336