הודעתו החריפה של ראש הממשלה נגד מפכ"ל המשטרה מסעירה את המערכת הפוליטית. יו"ר המחנ"צ: "נתניהו משפיל אותנו. המתקפה על המפכ"ל אינה לגיטימית". לפיד: "נתניהו מנסה לאיים על שלטון החוק ולהטיל דופי במשטרה שמגנה על כולנו"

באופוזיציה מגיבים בחריפות להודעת ראש הממשלה נגד המפכ"ל: יו", המחנ"צ, אבי גבאי: "ראש הממשלה נוהג כאחרון העבריינים ותוקף באופן חסר תקדים את המפכ"ל והמשטרה. נתניהו משפיל אותנו. המתקפה על המפכ"ל אינה לגיטימית. במקום לדרוש שיסיימו את החקירה במהירות, נתניהו בוחר לתקוף את המפכ"ל ובכך מנסה לפרק את האמון של האזרחים במערכות החוק. אני מצפה מראש הממשלה קודם כל להתנצל בפני הציבור. ראש ממשלה לא אמור לחיות על חשבון אחרים ולקבל מתנות במאות אלפי שקלים".

יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד: "המתקפה של נתניהו על המפכ"ל טרם פרסום ההמלצות, היא מעשה נואש של נחקר שהחליט לנצל את מעמדו הרם כדי לאיים על שלטון החוק ולהטיל דופי במשטרה שמגנה על כולנו".

רה"מ לשעבר, אהוד ברק: "פניקה בבלפור. שוחד? מרמה והפרת אמונים? לפתע אין לחשוד ביטחון מוחלט, שהיועמ"ש יוכל או ירצה לחלצו. התוצאה – מתקפה היסטרית על המפכ"ל. המצוקה וההיסטריה מובילות את ביבי. כך לא ניתן לנהל מדינה. עוד כמה ימים יגיע הזמן להתפטרות או ל'הכרזת נבצרות'. זו גם עת מבחן למנהיגי הליכוד והקואליציה".

אהוד אולמרט: "מאחל לנתניהו שיסיים תפקידו מהר ובדרך נאותה"