צילום: פלאש 90

סערת אלשיך • "המפכ"ל עשה טעות. הראיון שלו משחק לידי נתניהו"

פחות משבוע לפני פרסום ההמלצות - המערכת הפוליטית והמשטרתית מבעבעת: מומחים מביעים תמיהה על התנהלותו של אלשיך, אמסלם מגבה את נתניהו ופרקליטו של רה"מ מבהיר: מעולם לא תקפנו את המפכ"ל


(בוידאו: נתניהו על ההמלצות הצפויות של המשטרה נגדו)

למרות שהמלצות המשטרה בחקירות בהן מעורב ראש הממשלה יתפרסמו רק בשבוע הבא, נראה שהמתיחות והאמוציות במערכת הפוליטית נמצאות בשיאן. מה שהצית את האש כבר הבוקר זה חילופי ההאשמות – המרומזות והגלויות – בין נתניהו לאלשיך.

הפרשן לענייני משפט של "החדשות", גיא פלג, הביע הבוקר בראיון לגל"צ תמיהה על התנהלותו של אלשיך. "ראש הממשלה צודק. כל מי שמבין בחקירות יודע שהמפכ"ל הוא לא החוקר מספר אחת אלא השוטר מספר אחת, והוא לא אמור להיות בלופ של החקירה… למה הוא ממצב עצמו כראש החץ נגד נתניהו? בהתחלה חשבתי שזה ענין של אגוף אבל אז אמרתי לעצמי שאולי יש לו שאיפות פוליטיות. בכל מקרה הראיון הזה מזיק לחקירה ולמשטרה, ומשחק לידי נתניהו".

הפרשן ברוך קרא הסכים עם העיקרון של הדברים, אך סייג: "זה אכן חריג שמפכ"ל מעורב ככה, אבל אסור לשכוח שלשכת רה"מ סימנה אותו, אולי כי היא ראתה שהוא לא מספק את הסחורה. הם הרי סימנו אותו כאויב עוד לפני הראיון של אתמול".

הן פלג והן קרא הסכימו שהאמירה על חוקרים פרטיים שנשלחו לעקוב אחרי קציני משטרה אינה יכולה לעבור לסדר היום. "אם יש אמת בדבר, הדבר מחייב חקירה יסודית. אם לא – זהן שקר ביודעין".

יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם, התראיין אף הוא בגל"צ, והאשים את המפכ"ל שהוא עושה פוליטיקה: "לא זוכר מפכ"ל משטרה שנתן ריאיון כזה. לרגע חשבתי שהוא רץ בפריימריז…בגדול אני רואה מפכ"ל מדושן עונג, יושב ומחייך. אם הייתי מפכ"ל הייתי שם שק עפר על ראשי ומודיע לעם ישראל על ההחלטה. כל אזרח ראה שאלשיך הוא מישהו שמלא בעצמו".

אמסלם טוען כי מי שנתון למתקפה של כוחות רבי עוצמה זה דווקא נתניהו ומשפחתו. "אני חושב שהסיפור הוא ניסיון הפיכה במדינת ישראל. זה לא הגיוני מה שקורה פה".

בתוך כך, פרקליטו של רה"מ, עמית חדד, הכחיש הבוקר את הטענות כי נתניהו וסביבתו תוקפים את המפכ"ל. "זה עיוות של המציאות, נתניהו רק הצביע על נקודה בעייתית בראיון אתמול. מעולם לא תקפנו את המפכ"ל, אם כבר הוא ראשון המתקיפים".

3 תגובות

המזל הגדול והיחיד של נתניהו
בכל הסיפור כאן זה:
שעוד לא היה כאן במערכת הציבורית בישראל מעולם
טיפש יותר גדול מאלשיך
הבן אדם פשוט הזוי
הוא עושה כל טעות אפשרית לאורך כל הדרך
ובעיקר לא יודע לשמור כלום בבטן
שלו גם כשהוא חייב את זה בשביל לשמור על עצמו ועל כבודו
אז תגידו לי איך בשב"כ סמכו עליו שישמור סודות
כנראה שרק מול ערבים הוא טוב
כי אצלי הכל אישי והכל דוגרי
בקיצור הוא נשאר ילד
ולא התבגר מעולם
אז מול הערבים הוא היה טוב
כי הוא הבין את השפה שלהם
וזהו

המפכ"ל ישר והגון. לא הדליף בזדון שום פרט מחקירת נתניהו. (מישהו אחר מדליף…)
לא מעסיק יועץ שמדליף ומכפיש ללא הרף את נתניהו (החברה בבעלותו ממשיכה לספק שירותי יח"צ למפכ"ל…) היועץ הזה הפסיק לספק את השירותים מטעם החברה…
הוא לא מתראיין בשחצנות לתכנית "עובדה" של אילנה דיין ומדבר נגד ראש הממשלה (זה היה בתום לב! חוצמזה, לדבריו הוא לא עובד אצל נתניהו…)
מצד שני תראו איזה אדם ישר. למרות שחוקרים פרטיים בולשים אחריו, הוא החליט לא לעשות מזה עניין ולא לחקור אותם… (הוא מסתפק בהאשמה נגד נתניהו שהוא מרגל אחריו…)
בקיצור צח כשלג. זוהי המשטרה שלנו. האמון שלנו בה לא נפגע "כהוא זה"… פשוט היה אפס ונשאר אפס!

לפי דעתי יש לקחת חישוב שאולי הכל תפור מראש,

אלשיך לראה"מ: אני יתקוף אותך בתקשורת בצורה שאף אחד לא ייעז לומר שאני נגדך, וברגע האמת אהיה זה אני שאציל אותך,
ראה"מ לאלשיך: אני יחזיר לך מנה אפיים ואתקוף אותך אישית, בתקשורת ובכל מקום שאפשר, כך שההצגה תהיה שלמה, ושנינו נצא עם רווחים, אתה שאתה אוהד השמאל ואני שתציל אותי עם תרוצים שונים ומשונים, למה בסוף אין עילה "משפטית",

אם הקונספירציה הזאת לא נכונה, אין לי דרך 'הגיונית' להסביר מה קרה פה במדינה בשבוע הזה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *