Yonatan Sindel/Flash90

עיתון הארץ הצדיק את הטרור; שגריר ארה"ב הגיב: אין לכם הגינות?

הממשל האמריקני אוהד את ישראל יותר מאשר השמאל הישראלי: עיתון הארץ פרסם מאמר של גדעון לוי שכינה את היישוב בו התגורר הרב איתמר בן גל הי"ד "הר קללה". השגריר פרידמן גינה את העיתון והמו"ל, עמוס שוקן, הצדיק את הטרור הרצחני

כאשר רואים את השנאה העצמית של אנשי השמאל, המוכנים להבין את מניעי המחבלים, ניתן להבין מדוע הם נכשלים בבחירות שוב ושוב. כאשר רואים את האהדה של הממשל האמריקאי לישראל, ניתן להבין את התסכול של השמאל הישראלי שלא מבין איך ישראל אינה מבודדת מדינית למרות שאינה עוקרת יהודים מבתיהם, תסכול שגורם להם להוציא את כל הרוע החוצה. הסיפור הבא, ממחיש היטיב את הדברים:

לאחר הרצח הנתעב של הרב איתמר בן גל הי"ד, כתב שגריר ארה"ב בישראל, דייויד פרידמן, כי לפני עשרים שנה, תרם מכספו אמבולנס ליישוב הר ברכה, היישוב בו התגורר הרב בן גל, הי"ד. פרידמן הוסיף כי הוא תרם את האמבולנס "בתקווה שהוא יסייע לנשים ללדת תינוקות בריאים, אך במקום זאת, אדם מהר ברכה נרצח על ידי טרוריסט, והותיר אחריו אישה ו-4 ילדים".

בתגובה, פרסם עיתון הארץ מאמר של גדעון לוי שתקף את השגריר. לדברי לוי, זוהי "זכותו של פרידמן לתרום כאוות נפשו, אבל ברור שבחירתו מעידה לא רק על השקפתו הפוליטית, אלא גם על דיוקנו המוסרי. כאן, בארץ השנור, רק זה היה חסר: אמבולנס להר ברכה. כאילו אין די בתקציבים המורעפים על ההתנחלויות, כאילו להר ברכה לא היה אמבולנס בלי זה של פרידמן, כאילו מדינה עשירה הקונה צוללות במיליארדים אינה יכולה לקנות לעצמה אמבולנס".

בהמשך מאמרו כתב גדעון לוי כי "עם 'אמבולנס פרידמן' ובלעדיו, הר ברכה הוא הר קללה. התנחלות שקמה, ככל אחיותיה, כדי לתקוע מקלות בעיני הפלסטינים ויתדות בסיכוי להסדר". דבריו אלו של הפובליציסט השמאלני הבכיר, עוררו את זעמו של השגריר, והוא בחר לגנות את העיתון שהעניק במה לדברים נלוזים אלו.

"מה נהיה מעיתון הארץ? ארבעה ילדים יושבים שבעה על אביהם שנרצח ומאמר שפורסם קורא לקהילתם 'הר קללה'. אין לכם כל הגינות?" – תמה פרידמן בציוץ שפרסם בעמוד הטוויטר שלו.

ואם חשבתם שדעתו של לוי אינה מייצגת את דעת העיתון שמכנה עצמו "העיתון לאנשים חושבים", הנה מה שכתב בתגובה המו"ל, עמוס שוקן, לשגריר פרידמן: "אדוני השגריר, גדעון לוי צודק. כל עוד המדיניות של ישראל, שממשלתך ואתה תומכים בה, פוגעת בהליך השלום, מספחת שטחים, מנציחה האפרטהייד, נלחמת בטרור אך מוכנה לשלם את מחיריו, יהיו עוד משפחות אבלות".

הבנתם? השמאל הישראלי מסוגל להבין את מניעי המחבלים הפלסטינים, אך לא להבין את המתיישבים היהודים ואת התורמים להם.

9 תגובות

עיתון ערבי בשפה העברית.

כנראה הם מתכוונים לארץ פלסטין, לא לארץ ישראל

שמאלני מטומטם. עוכר ישראל. מהרסייך ומחריבייך… וברשת ב' הרגע שמעתי שהם מעבירים ביקורת על פרידמן במקום להתעסק בעיקר… תשקורת השמאל..

גדעון לוי הוא מחבל
הוא מצהיר שהוא מצביע לרשימה המשותפת
ואחרי כל פיגוע הוא כותב מאמריםמחוצפים ורוקד על הדם
הבעיה היא שאחד השבוענים החרדים פרגן לו ראיון בחג האחרון
בושה וכלימה!!!!!!

ערב רב "במיטבו.." אנשי בליעל !

לא הבנתי למה ארגון הטרור "עיתון הארץ" שכותביו לא מבינים דברים פשוטים שילד בן 12 מבין מרגיש עצמו עליו שכלית על אחרים.
צריכים להוציא את ההזויים האלו מחוץ לחוק אין ספק שמרבית פעיליו וקוראיו הם ערב רב ביסודם

הצילו תנו לי דלי או קערה.. משהו! יש לי בחילות נוראיות! הצילו יותר מדיי גועל נפש… אפילו ערבי שקורא את זה מכניס לעצמו כדור בראש מרוב טימטום המוחלט הזה

שם רשעים ירקב

באחת האקדמיות החרדיות החדשות הכריז המנהל שאצלו אין מרצים שמאלנים, כי ברור שהם לא יודעים לחשוב!
באמת!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *