הממשל האמריקני אוהד את ישראל יותר מאשר השמאל הישראלי: עיתון הארץ פרסם מאמר של גדעון לוי שכינה את היישוב בו התגורר הרב איתמר בן גל הי"ד "הר קללה". השגריר פרידמן גינה את העיתון והמו"ל, עמוס שוקן, הצדיק את הטרור הרצחני

כאשר רואים את השנאה העצמית של אנשי השמאל, המוכנים להבין את מניעי המחבלים, ניתן להבין מדוע הם נכשלים בבחירות שוב ושוב. כאשר רואים את האהדה של הממשל האמריקאי לישראל, ניתן להבין את התסכול של השמאל הישראלי שלא מבין איך ישראל אינה מבודדת מדינית למרות שאינה עוקרת יהודים מבתיהם, תסכול שגורם להם להוציא את כל הרוע החוצה. הסיפור הבא, ממחיש היטיב את הדברים:

לאחר הרצח הנתעב של הרב איתמר בן גל הי"ד, כתב שגריר ארה"ב בישראל, דייויד פרידמן, כי לפני עשרים שנה, תרם מכספו אמבולנס ליישוב הר ברכה, היישוב בו התגורר הרב בן גל, הי"ד. פרידמן הוסיף כי הוא תרם את האמבולנס "בתקווה שהוא יסייע לנשים ללדת תינוקות בריאים, אך במקום זאת, אדם מהר ברכה נרצח על ידי טרוריסט, והותיר אחריו אישה ו-4 ילדים".

בתגובה, פרסם עיתון הארץ מאמר של גדעון לוי שתקף את השגריר. לדברי לוי, זוהי "זכותו של פרידמן לתרום כאוות נפשו, אבל ברור שבחירתו מעידה לא רק על השקפתו הפוליטית, אלא גם על דיוקנו המוסרי. כאן, בארץ השנור, רק זה היה חסר: אמבולנס להר ברכה. כאילו אין די בתקציבים המורעפים על ההתנחלויות, כאילו להר ברכה לא היה אמבולנס בלי זה של פרידמן, כאילו מדינה עשירה הקונה צוללות במיליארדים אינה יכולה לקנות לעצמה אמבולנס".

בהמשך מאמרו כתב גדעון לוי כי "עם 'אמבולנס פרידמן' ובלעדיו, הר ברכה הוא הר קללה. התנחלות שקמה, ככל אחיותיה, כדי לתקוע מקלות בעיני הפלסטינים ויתדות בסיכוי להסדר". דבריו אלו של הפובליציסט השמאלני הבכיר, עוררו את זעמו של השגריר, והוא בחר לגנות את העיתון שהעניק במה לדברים נלוזים אלו.

"מה נהיה מעיתון הארץ? ארבעה ילדים יושבים שבעה על אביהם שנרצח ומאמר שפורסם קורא לקהילתם 'הר קללה'. אין לכם כל הגינות?" – תמה פרידמן בציוץ שפרסם בעמוד הטוויטר שלו.

ואם חשבתם שדעתו של לוי אינה מייצגת את דעת העיתון שמכנה עצמו "העיתון לאנשים חושבים", הנה מה שכתב בתגובה המו"ל, עמוס שוקן, לשגריר פרידמן: "אדוני השגריר, גדעון לוי צודק. כל עוד המדיניות של ישראל, שממשלתך ואתה תומכים בה, פוגעת בהליך השלום, מספחת שטחים, מנציחה האפרטהייד, נלחמת בטרור אך מוכנה לשלם את מחיריו, יהיו עוד משפחות אבלות".

הבנתם? השמאל הישראלי מסוגל להבין את מניעי המחבלים הפלסטינים, אך לא להבין את המתיישבים היהודים ואת התורמים להם.