אמש נחשף ב'כאן' כי מאחורי טענותיו הדרמטיות של אלשיך עומדים מעקבים ותלונות נגד ניצב בדימוס מני יצחקי, שניהל את חקירות נתניהו. אלא שהעיתונאי יואב יצחק חושף: "אני זה שצילמתי את הבית במסגרת תחקיר שפרסמתי". לסיפור המלא


(בוידאו: נתניהו על ההמלצות הצפויות של המשטרה נגדו)

נראה כי טענותיו של מפכ"ל המשטרה על "גורמים רבי עוצמה שהפעילו חוקרים פרטיים נגד קצינים המעורבים בחקירות נתניהו" ימשיכו להסעיר את המערכת הפוליטית והתקשורתית עוד זמן רב, הרבה מעבר לדרישת נתניהו ואנשיו לחקור את הטענות מחד, והגינויים האופוזיציונים ל"השתלחויות של ראש הממשלה".

אחת הנקודות המרכזיות שמעסיקות את התקשורת זה הניסיון להבין מה גרם לאלשיך להאמין – בצדק או שלא – בקשירת קשר כזו מצד רה"מ ואנשיו.

אתמול נחשפו ב'כאן' התמונות העומדות בבסיס טענותיו של אלשיך על מעקבים שבוצעו אחר קצינים בכירים ובהם מי שניהל את חקירות נתניהו, ניצב בדימוס מני יצחקי. בתמונות נראה ביתו של יצחקי מצולם משלל זוויות, כשבאותם ימים אף הוגשה נגדו תלונה לרשויות על חריגות בניה." סמוך למועד שבו התבטא המפכ"ל בשיחות סגורות על גורמים שמנסים לפגוע באגף החקירות צולם ביתו של ניצב יצחקי והועלתה טענה שבוצעו בו עבירות בנייה. לעיריית ירושלים הוגשה תלונה בעניין. היא נבדקה ובהמשך שללה אותה העירייה", כך בדיווח.

//www.jdn.co.il/breakingnews/950811

עוד דווח כי "לפני כמה חודשים פנה המפכ"ל אלשיך ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולפרקליט המדינה שי ניצן עם מידע מודיעיני שהעלה חשד כי אכן ישנם ניסיונות לעקוב אחר קציני משטרה. השניים ביקשו מהמפכ"ל להעביר אליהם כל מידע נוסף או עדות שבידי המשטרה, כדי להחליט אם וכיצד לקדם את הנושא. למרות זאת, לא חזר אלשיך עם מידע נוסף מאז ובדיקה לא נפתחה".

אלא שהעיתונאי יואב יצחק חושף בענין מידע שמעמיד את טענותיו של אלשיך – ובעיקר את אופן הסקת המסקנות שלו – באור לא מחמיא (בלשון המעטה). מתברר כי יצחק עצמו תיעד את הבית, זאת במסגרת תחקיר שהוא פרסם, חצי שנה לפני שפורסם דבר חקירותיו של נתניהו.

"מדהים. מפתיע. המפכ״ל אלשיך מכוון לידיעה שחשפתי בדבר עבירות הבניה שביצע מני יצחקי. על זה בנה האשמות שווא ששוגרו חוקרים פרטיים. אני נסעתי וביקרתי סביב ביתו של מני יצחקי. אני צילמתי. ואני פרסמתי. חוקרים פרטיים? לא ולא. כמה שטויות במוחו הקודח של אלשיך", כך יואב יצחק.