בשמאל הקיצוני מאשימים את נתניהו בהסלמה בצפון. אלדד יניב: "יכול להיות שכל מה שקורה בצפון זה בגלל החלטות המשטרה ביום שני?". ראש האפזיצה גינה את הדברים ואמר: "כמי שנמצא בתמונת העניינים - חד וחלק מדובר באירוע ביטחוני חמור"

איש השמאל אלדד יניב שמארגן בתקופה האחרונה הפגנות נגד ראש הממשלה נתניהו מידיי מוצאי שבת רמז הערב כי נתניהו יזם את המתיחות בצפון כדי שלא יעסקו בהמלצות המשטרה הצפויות נגדו בתיק 1000 ו2000. לדברי יניב "אין פטריוט ישראלי שלא שואל את עצמו: יכול להיות שכל מה שקורה בצפון זה בגלל החלטות המשטרה ביום שני? זו בדיוק הסיבה שביבי חייב להתפטר כמו אולמרט: אין לו תוקף מוסרי לקבל החלטות שיראו לנו נקיות".

גם ח"כ אילן גילאון, המועמד לראשות מרצ, אמר דוברים דומים, לדבריו יש יתכן וההסלמה בצפון היא ניסיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו "להציל את עצמו" מחקירותיו. "יש לקוות כי נתניהו לא יחמם את הגזרה הצפונית כדי להציל את עצמו מהחקירות והמלצות המשטרה בתיקים בעניינו שצפויות להתפרסם בשבוע הבא", אמר גילאון.

חברת מפלגתו, יושבת ראש מר"צ זהבה גלאון גינתה את הדברים וכתבה בחשבון הטוויטר שלה כי "תיאוריות הקונספירציה שרצות עכשיו, לפיהן נתניהו מייצר מלחמה כדי להסיח את הדעת מחקירותיו, הן מופרכות ומיותרות. נתניהו ציניקן, אבל הוא לא דמות של נבל מקומיקס, והוא בטח שלא ארגן הפלת מטוס ישראלי רק כדי לדחות את המלצות המשטרה. הטענות האלה מעליבות ומקוממות".

גם ראש האופזיצה ח"כ יצחק הרצוג תקף את הדברים ואמר "במהלך היום שמעתי כמה התבטאויות חמורות הזויות המייחסות מניעים פוליטיים למצב הביטחוני. אני מבהיר כראש אופוזיציה וכמי שנמצא בתמונת העניינים – חד וחלק מדובר באירוע ביטחוני חמור. הפוליטיקה לפוליטיקה והביטחון לביטחון".