השקט המתוח באזור הצפון נמשך מאז אתמול בשעות הצהרים. במהלך היום חברי הקבינט יתכנסו לדיון מיוחד, וגורם מדיני בכיר מבהיר: "עוצמת החיכוך והאיום בסוף היא מחיזבאללה ולא מהסורים, שלא מאיימים באופן ממשי על ישראל"

כוננות גבוהה ומתיחות שיא בצפון: השקט בגזרה אמנם נמשך מאז סיום סבב התקיפות שחתמו את שרשרת האירועים בשבת האחרונה אך לכולם ברור שדי בחיכוך קל כדי להצית שוב את האש, אולי אפילו בעוצמה גבוהה יותר.

ישיבת הממשלה צפויה להתקיים היום כסדרה, כשמיד לאחר מכן צפוי הקבינט המדיני-ביטחוני לדיון מיוחד. גורם מדיני בכיר אמר לוואלה! NEWS: "ישראל עוקבת אחרי מגמתה של איראן בהתבטאויות והצהרות, ובמיוחד רואה עד כמה הם מערבים את חיזבאללה בלבנון, באיומים ובמעשים. עוצמת החיכוך והאיום בסוף היא מחיזבאללה ולא מהסורים, שלא מאיימים באופן ממשי על ישראל".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול להתחממות בגבול הצפון ואמר "קיימתי היום שורה של התייעצויות עם שר הביטחון והרמטכ"ל. המדיניות שלנו ברורה לחלוטין: ישראל תגן על עצמה מפני כל התקפה ומפני כל ניסיון לפגוע בריבונות שלנו"

נתניהו הוסיף "איראן עשתה ניסיון כזה היום. היא הפרה את הריבונות שלנו, היא החדירה כלי טיס שלה לשטחה של ישראל משטח סוריה. חיל האוויר הפיל את כלי הטיס הזה, ופגע במרכז השליטה והבקרה ששיגר אותו. ישראל גם תקפה בעוצמה מטרות איראניות וסוריות אחרות שפעלו נגדנו. זוהי גם הזכות שלנו וגם החובה שלנו ואנחנו נמשיך לממש אותן ככל שיידרש. שאף אחד לא יטעה בכך".

ראש הממשלה אמר עוד בהצרתו כי שוחח עם נשיא רוסיה ולדמיר פוטין ומזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון. נתניהו אמר על שיחתו עם פוטין "חזרתי באוזניו על זכותנו וחובתנו להגן על עצמנו מול התקפות עלינו משטח סוריה. סיכמנו שהתיאום הביטחוני בין הצבאות שלנו ימשך".

נתניהו הדגיש כי ישראל אינה מעוניינת במלחמה אך שומרת את זכותה להגן על עצמה "אני מבקש להבהיר – פניה של ישראל לשלום, אך נמשיך להגן על עצמנו בנחישות מול כל התקפה נגדנו ומול כל ניסיון של איראן להתבסס צבאית נגדנו בסוריה או בכל מקום אחר".

//www.jdn.co.il/breakingnews/951322
//www.jdn.co.il/breakingnews/951343
//www.jdn.co.il/breakingnews/951337
//www.jdn.co.il/video/951329