בעקבות עתירה לבג"ץ המלצות המשטרה בתיקי 1000 ו2000 ידחו. העתירה הוגשה על ידיי עו"ד פוקס שעתר בעבר בדרישה לפטר את אולמרט. נתניהו: "איננו מכירים את העתירה הזאת, ממילא איננו מייחסים חשיבות להמלצות"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הנחה היום את המשטרה לעכב את הגשת ההמלצות בחקירות נתניהו, זאת בעקבות עתירה שהוגשה לבג"ץ. המדינה אמורה להעביר את תשובתה לעתירה מחר, ואז יוחלט על מועד הדיון בעתירה.

העתירה של עו"ד פוקס הוגשה בחודש ינואר בה פוקס מבקש למנוע את צירוף המלצות המשטרה ואת חוות דעתה לתיקי 1000 ו2000 שיעברו לפרקליטות.

לעתירה צורפה בקשה למתן צו ביניים שהמלצות המשטרה לא יעוברו לפני פסיקת בג"ץ מה שמעקרת את העתירה מתוכן. משום שבשלב זה עדיין לא ברור מתי ידון בג"ץ בעתירה, העברת התיקים מתעכבת בכמה ימים עד שתתקבל החלטה בנושא.

עו"ד פוקס שהגיש את העתירה התמודד בשנת 2008 על מקום ברשימת הליכוד בכנסת ובתקופת אולמרט הגיש עתירה לבג"ץ בדרישה לפיטוריו לאחר מלחמת לבנון השנייה.

מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר בתגובה לעתירה כי "איננו מכירים את העתירה הזאת, שמסתבר שהוגשה לפני זמן רב. כמובן שהיא לא מטעמנו ואינה בידיעתנו. ממילא איננו מייחסים חשיבות להמלצות שכולם מבינים היום מה ערכן".