צילום: פלאש 90

בנט: "קילפנו את שכבות ההגנה מעל דמשק, השארנו אותה חשופה"

חבר הקבינט על האירועים האחרונים בגבול הצפון: "ישראל תמשיך לפעול בנחישות כדי להרחיק את איראן מגבולה, לא ניתן להם להתבסס לידינו. אף אחד לא יעצור אותנו. השמדנו סוללות שהגנו על עיר הבירה של סוריה והיא כרגע עומדת חשופה"

יומיים לאחר ההתרחשויות הדרמטיות בגבול הצפון התקשורת העולמית והישראלית עדיין עוסקת בנושא, אם כי במינון הולך ופוחת. שר החינוך וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, נפתלי בנט, העניק הבוקר ראיון לגל"צ ואמר: "זה שאיראן שלחה מל"ט לשטח ישראל זה חמור ביותר. ישראל תמשיך לפעול בנחישות כדי להרחיק את איראן מגבולה, לא ניתן להם להתבסס לידינו".

לדבריו, "המדיניות הזאת לא תשתנה ואף אחד לא יעצור אותנו. קילפנו את שכבות ההגנה מעל דמשק, השמדנו סוללות שהגנו על עיר הבירה של סוריה והיא כרגע עומדת חשופה, זה היה מסר ותצוגת תכלית של יכולותינו. אנחנו לא מעוניינים במלחמה, אבל לא נאפשר לאף אחד לפגוע בריבונות שלנו".

"ראש התמנון" • בנט: לגבות מאיראן מחיר שהיא לא תוכל לעמוד בו

אמש דיווחנו כי בישראל סבורים שתקרית נוספת עם איראן היא רק עניין של זמן. עם זאת, בישראל מבהירים כי בפעם הבאה שאיראן תנסה לפגוע בריבונות הישראלית, התגובה תהיה הרבה יותר חריפה. מוקדם יותר היום אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי ישראל תמשיך לפעול לפי הקווים האודמים שהציבה.

מפקד פיקוד הצפון יואל סטריק התייחס לאירועים במהלך טקס החלפת מפקד עוצבת הבשן. "אירועי השבת מהווים משנה תוקף לחשיבות המעמד הזה. לא נסכן את אזרחי ישראל בניסיון איראן לערער את האזור כולו. פנינו אינן להסלמה, אך היכולת גבוהה, ואיננו מהססים להשתמש בה. כך עשינו בעבר, כך פעלנו אתמול, וכך נוסיף כל אימת שנצטרך". סטריק הוסיף כי "הימים האחרונים מוכיחים את נפיצותו של המצב הביטחוני בגזרת סוריה. מי שיחצה את הגבול יזכה לתגובה הולמת. ראינו זאת אתמול ונראה זאת גם בעתיד".

"בשנים האחרונות שולחת איראן את ידיה הארוכות על מנת לבסס את כוחה באזור. אנו רואים את מאמציה הגדולים ליצור סהר שיעי במזרח התיכון. המעורבות האיראנית באזור היא איום מטריד בעבור ישראל אך גם בעבור העולם המערבי כולו. אירועי שבת האחרונה מהווים משנה תוקף לחשיבות המעמד הזה שעיתויו נקבע חודשים מראש", אמר.

3 תגובות

כל התקרית בצפון, אילו הייתה ב'בין הזמנים' הייתה מסתיימת אחרת לגמרי, אך כשמתרחש כשבני הישיבות והכוללים לומדים, אז אפשר להיות רגועים בעזרת השם.

בכל אופן זו היתה שבת חופשית ברוב הישיבות….
אם לא זה אולי היה נגמר יותר טוב

לבנט הרברבן, מי יודע אם לא ב'זכות' אמירות כמו שלך, המצב הבטחוני כל כך קשה מכל הכיוונים. מספיק עם הרברבנות הזו. נכון, צריך לעשות את ההשתדלויות הנכונות, אבל להתבטא כך, זה לא מוסיף לנו זכויות בשמים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *