סכנת הנפצים: עיריית בני ברק בשת"פ עם המשטרה ומזכירה פסק הלכה

מפגש שנערך בין ראשי עיריית בני ברק למפקדי המשטרה הובילה להמשך שיתוף הפעולה וההערכות לקראת חג הפורים בעיר. בעירייה אף מזכירים את פסק ההלכה המתיר להלשין למשטרה על מוכרי הנפצים המסוכנים

שיתוף הפעולה ההדוק בין עיריית בני-ברק ומשטרת מרחב דן לקראת חג הפורים שהוכיח את יעילותו המירבית ואת השקט המוחלט ששרר בשנה שעברה, יורחב ויועמק השנה גם במקומות נוספים ברחבי העיר, בהתאם למידע וללקחי העבר והפעילות כנגד שימוש בחזיזים ובחומרי נפץ עצמה כבר החלה בימים אלו-כך נמסר בפגישת עבודה שהתכנסה בראשות חנוך זייברט, ראש העיר לדיון בהתארגנות ובהערכות בתחומים אלו.

בפתח המפגש, הדגיש זייברט כי ישנה עליית מדרגה לטובה, והיא הגיעה לשיאה בשנה שעברה בתחום הפיקוח למניעת התקהלויות בלתי רצויות במקומות שונים של צעירים, שרובם המוחלט אינם תושבי העיר, המגיעים מאזורים שונים בארץ ומבקשים לפגוע בתושבים ולהפריע לתושבים.

כשבועיים לאחר חג הפורים בשנה שעברה, כבר התקיים מפגש בין העירייה לבין המשטרה להפקת לקחים ולגיבוש מסקנות, ואכן בפגישה זו נמסר על ירידה דראסטית במספר התקריות וההתפרעויות, אך בכך אין להסתפק, והמגמה היא מיגור התופעה באורח מקיף ביותר, עד למצב בו יבינו צעירים ממקומות שונים כי בני-ברק אינה יעד לבריונות ולהתפרעויות בחג הפורים. בפגישת העבודה השתתפו גם אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע; אליהו דדון, סגן רה"ע; סנ"צ הוד לוי, קצין אג"מ במשטרת מרחב דן; פקד רועי בעדני, מפקד השיטור העירוני; מנהלי אגפים מהעירייה, ואת הנושאים מטעם העירייה מרכז ישראל דרנגר, ראש מטה רה"ע.

מלבד הגברת כוחות המשטרה במאות שוטרים באזורים שונים ונקיטת צעדים תקיפים נגד מפירי הסדר, בהתאם לחוק, יסגר, בהתאם לתכניות מקצועיות, שהוכנו ע"י האגף העירוני לתשתיות ולפיתוח, שבהנהלת חנוך זיידמן, לתחבורה פרטית, במידת הצורך, רחובה הראשי של העיר- רחוב רבי עקיבא לחד- סטרי, בליל חג הפורים, וזאת בתיאום עם נציגי משטרת מרחב דן. התחבורה הציבורית תופנה לצירים חלופיים והשוטרים יפקחו על הכוונת התנועה. שינויי תנועה, בעיקר בקווי התחבורה המרכזיים יבוצעו, גם ביום עצמו, כדי לאפשר תנועה מהירה של האוטובוסים ליעדם, לנוכח עומס כלי-רכב ברחובות של המוני אנשים המבקשים לחלק משלוחי מנות לקרוביהם ולידידיהם.

השיטור העירוני, בפיקוד פקד רועי בעדני ובהנהלת מר יוסף חדד ובסיוע האגף העירוני לאכיפה ולפיקוח, שבהנהלת שלמה מלכא, מתגבר בימים אלו סיורים למניעת מכירת נפצים וחומרי- נפץ מסוכנים. ולמשתתפים נמסר על מקרים של צעירים במקומות שונים בארץ שנפגעו לאחר ששיחקו בחומר נפץ. רבני העיר קראו לתושבים לדווח על כל מקרה של מכירת חומרי- נפץ אלו, או הפצתם ואף להתלונן במשטרה. לצורך זה מקבל המוקד העירוני הודעות על מכירתם, הפצתם, או השימוש בחומרי נפץ- מסוכנים ומעביר מיידית עדכונים למשטרה ולשיטור העירוני של העירייה.

כדי למנוע התקהלויות בלתי רצויות, יסגרו הקיוסקים, בליל חג הפורים, לא יאוחר מהשעה 10 בלילה, ונגד מפירי החוק יוטלו קנסות כספיים ניכרים. בישיבה הודגשה חשיבות סגירת קיוסקים וחנויות לא יאוחר מהשעה 10 בלילה, כדי למנוע שוטטות צעירים והובטח סיוע משטרתי בנושא זה.

כדי להגביר את הסדר הרחובות יופעלו שוטרים ופקחים מהשיטור העירוני לפינוי כלי-רכב שיפריעו לתנועה השוטפת, אגף התברואה ידאג לפינוי הפחים באזורים שונים, כדי למנוע מצעירים להציתם, וכבאי תחנת כיבוי-אש יסיירו ברחובות יחד עם עובדי העירייה כדי להתמודד עם הצתות אפשריות. המוקד העירוני "106" יתוגבר בעובדים לקבלת הודעות הקשורות להפרות-סדר או להפעלת נפצים מסוכנים. מחלקת נוער של העירייה בהנהלת הרב אלדד אשורי מארגנת מסיבות פורים גדולות למאות צעירים, בהשתתפות רבנים, אישי ציבור ותכנית אומנותית בה יטלו חלק אמנים ידועים.

בעירייה מזכירים כי רבנים ידועי שם, ובהם הגאונים הגדולים רבי שמואל הלוי ואזנר זצוק"ל ורבי נסים קרליץ שליט"א יצאו בקריאה להורים למנוע מילדיהם שימוש בנפצים, בהדגישם, כי מצווה להפרישם מאיסור חמור זה, הגובל בפיקוח נפש, ומצווה גם למסור את סוחרי הנפצים למשטרה, וזאת בהתאם להלכה. העירייה גם קראה לתושבים לדווח למוקד העירוני "106", או למוקד המשטרתי 100, על מפיצי הנפצים וחומרי הנפץ המסוכנים ועל מכירת חומרים מסוכנים בחנויות וברשות הרבים.

פורים מתקרב: עשרות נפצים וחומרים מסוכנים נתפסו בבני ברק

2 תגובות

כאחד שמתגורר בחו"ל אני יכול להעיד ששימוש בנפצים וחזיזים זה מעשה גויים ממש! משום שבחג המולד ולקראת תחילת השנה האזרחית בשעת 12 הגוים זורקים נפצים וכל מרעין בישין!!!

תמלאו פיכם מים
ואל תחללו שם שמים
בוז לכם שתזכירו פסקי הלכה
האם אפשר לדון אתכם בבית דין רבני
לוקחי ריבית נואלים
בווווווזזזזזזזזזזז

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *