שר הביטחון ניצל ביקור בקרית שמונה כדי להתייחס לראשונה להתרחשויות בגזרה הצפונית במהלך השבת האחרונה. "אם לעשות פרפראזה על הפתגם הידוע, "זה לא הזמן לנבוח, אלא לנשוך" - אנחנו ננשך חזק"

העימות המתעצם עם הציר השיעי בראשות איראן: שר הביטחון, אביגדור ליברמן, סייר הבוקר בקרית שמונה וניצל את ההזדמנות כדי להתייחס לראשונה לאירועים האחרונים. "אני השתדלתי לא לדבר בימים האחרונים, אני לא חושב שהזמן לדבר זה הזמן לעשות ואני לפחות מנסה להתמקד בעשייה. אנחנו מנהלים את העניינים גם בנחישות וגם באחריות, אין שום מגבלות ואנחנו לא מקבלים שום מגבלות, פעלנו בצורה נחושה וצריך להבין שלכל צעד שאנחנו נעשה פה קודמת עבודה רבה. הכל צריך לעשות באופן מדויק, מתוכנן, מחושב, אנחנו נגיב על כל פרובוקציה, אנחנו נמשיך להגן על האינטרסים הביטחוניים החיוניים שלנו ובכלל. אם אני רוצה לעשות פרפרזה על הפתגם הידוע- 'זה לא הזמן לנבוח, זה הזמן לנשוך' ואנחנו ננשוך חזק, אני מקווה שלא נצטרך לעשות את זה".

בעניין איראן נשאל ליברמן: אתם חוזרים ואומרים שישראל לא תאפשר התבססות איראנית בסוריה, הצבא אמר בסוף השבוע שתקפנו יעדים של איראן, אותו בסיס T-4. האם זה אומר שהתבססות של איראן בסוריה זו כבר עובדה בשטח? הוא השיב: "אמרתי, אנחנו נדבר פחות ונעשה מה שצריך ואתה תמשיך להתעסק בפרשנות, אנחנו לא פרשנים, אנחנו אחראים על עשייה".

על העמדה הרוסית הקרה כלפי ישראל אמר ליברמן: "קודם כל הקשר ביננו מוכיח את עצמו, זה קשר יעיל, גם כשאנחנו לא מסכימים עצם העובדה שיש דיאלוג פתוח וכן מונע הרבה חיכוכים מיותרים, זה ברור שלכל צד יש אינטרסים משלו, כל צד רואה את התמונה אחרת, אבל יחד עם זה בשנים של מלחמת אזרחים בסוריה הצלחנו להימנע מחיכוך ישיר וזה גם הישג בפני עצמו."

לסיום נשאל שר הביטחון על ניסיון הלינץ' בג'נין אתמול. "קודם כל תודה שהחיילים נמצאים בריאים, אי אפשר להגיד שלמים, עברו אירוע לא פשוט, אבל בסופו של דבר החיילים והחיילת נמצאים כולם בחיים. לגבי שיתוף פעולה והתיאום הביטחוני אז ראינו את תוצאות, פה מגיעה כמובן גם מילה טובה לאותו תיאום ביטחוני וגם לשוטרים הפלסטינים, אבל גם הפלסטינים מבינים שתיאום ביטחוני זה אינטרס הדדי וזה אינטרס משותף, לכן גם הם וגם אנחנו משמרים את התיאום הביטחוני וגם החיילים, וגם העובדה שהנשק הוחזר לפנות בוקר גם זה אומר על תיאום ביטחוני עמוק בשטח ואני מקווה שזה יישמר".


בוידאו: תיעוד התרסקות המטוס בישראל