סערת אלשיך: רגע לפני פרסום ההמלצות, וכשברקע מרחפות הקריאות לחקור את התנהלות החוקרים, ישתף מחר מפכ"ל המשטרה בישיבה מיוחדת של ועדת הפנים של הכנסת שתעסוק ב"בחינת התנהלות המשטרה בחקירות ראש הממשלה"

חה"כ יואב קיש, יו"ר ועדת הפנים – החליט לכנס את ועדת הפנים למחר לדיון דחוף בנושא: "בחינת התנהלות המשטרה בחקירות ראש הממשלה". הדיון, שיערך רגע לפני פרסום המלצות המשטרה בחקירות נתניהו יתקיים בנוכחות מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, שצפוי להתייחס לחלק מהטענות שהועלו נגדו ונגד החוקרים.

באופוזיציה קוראים למפכ"ל שלא להשתתף בישיבה. "יואב קיש הוא איש הקש בוועדת הפנים שמנוהל על ידי ראש הממשלה", אמר ח"כ יואל חסון. הוא הוסיף: "מי שהיו עסוקים במציאת סימנים ופגמים בעיתוי הראיון של המפכ"ל, החליטו לזמן אותו לדיון בוועדת הפנים שכל כולו זיהום חקירה ועירבוב בין הפוליטי והחוקי. שלטון החוק ושמירה על עצמאות המשטרה מעניינים את קיש ושולחיו כקליפת השום, מולם מטרה ברורה – לאיים על המפכ"ל ועל סביבתו".

"אני קורא למפכ"ל לא להגיע לדיון העוסק בחקירותיו של ראש הממשלה. זו מלכודת מתוכננת", כך חסון.

סערת אלשיך • כך הפך תיעוד עיתונאי ל"מעקב של חוקרים פרטיים"


כזכור, מאז הראיון שהעניק מפכ"ל המשטרה ל'עובדה' פרסם ראש הממשלה מספר הודעות נגד המשטרה והתנהלותה בחקירותיו. באחרונה שבהן כתב: "ביממה האחרונה פורסמו בתקשורת רמיזות הזויות כאילו הפעלתי אדם בשם וולטר סוריאנו, שהוגדר 'מקורבי', למעקב אחרי חוקר משטרה. מה לעשות שלא נפגשתי או דיברתי עם סוריאנו כבר שמונה שנים. זה אומר הכל על ההמשך הניסיון המגוחך לקשור אותי למעקבים לכאורה אחרי חוקרי משטרה. לא הפעלתי איש" מצהיר נתניהו.

עוד כתב ראש הממשלה כי "כל זה מדגיש שוב מדוע ביקשתי לחקור זאת באופן מיידי, בלתי תלוי ואובייקטיבי".

לסיום נתניהו ערער על אמינות ההמלצות בעניינו וכתב "השאלה החשובה ביותר נותרה בעינה: האם הייתם סומכים על המלצות שגיבשו חוקרים שחושבים ש'תפרתם' להם תיק".

סערת אלשיך • "המפכ"ל עשה טעות. הראיון שלו משחק לידי נתניהו"