נציגי המפלגות החרדיות בכנסת ממשיכים במאמצים לבלום את התקנות שיאפשרו זימון בנות חרדיות ללשכות הגיוס. סגן השר פרוש וח"כ מקלב, שמונו לטפל בנושא, התייחסו להפגנות של גורמים קיצוניים מול ביתם: "ההפגנות מחדדות את ההבדלים ביננו"

הוועדה המשותפת לועדת החוץ והביטחון ולועדת החוקה מקיימת היום דיון ממושך בתקנות הפטור מטעמים דתיים לבנות דתיות וחרדיות. הנציגים החרדים בועדה, השר לשעבר אריאל אטיאס, סגן השר מאיר פרוש וח"כ אורי מקלב, ממשיכים בהידברות ובמאמצים למנוע מצב שבו בנות חרדיות ודתיות יאולצו לגשת ללשכות הגיוס, אולי אפילו מעבר לכך.

הנציגים פועלים במספר מישורים למנוע את הסיטואציה המתוארת, כל זאת תוך תיאום הדוק עם ההנהגה הרוחנית של כל המפלגות החרדיות.

למרות זאת, כמה עשרות קיצוניים בחרו להפגין אמש והבוקר מול בתיהם של פרוש ומקלב, לעתים תוך הפעלת אלימות. כך לדוגמא הבוקר נאלצו כוחות משטרה לחלץ את מקלב מכמה עשרות שהתגודדו סביבו.

"היום בבוקר ב8:40 הפגינו ליד דלת ביתי. חבריי ואני נבחרנו על ידי קרוב לרבע מליון איש ואישה שנבחרנו לכנסת פה כי גדולי ישראל אמרו להם להצביע יהדות התורה. אלה שמפגינים לא הלכו להצביע בבחירות. אנחנו יודעים שגדולי ישראל לא שולחים אותם. אני רוצה לומר שאם אנחנו יושבים פה זה מכיוון שגדולי ישראל שלחו אותנו לכאן. אנחנו עושים את השליחות שלנו על פי הציווי שלהם", אמר הבוקר סגן השר פרוש בפתח ישיבת הועדה העוסקת בנושא.

ח"כ אורי נקלב הוסיף: "לא נבחרנו על ידי פריימריז אלא על ידי גדולי ישראל. אנחנו סרים רק למרותם. אחד המבחנים שלנו על הציות והאבחנה כלפיהם זה הדיון הזה. אנחנו לא זזים בעמדה שלנו לא ימין ולא שמאל. אנחנו לא יכולים לא להקל ולא להחמיר. מה שאנחנו עושים זה הוראה שלהם ישירות. במקרה שלנו כל הפגנה שיש רק מגביהה את החומות של מי שאני מייצג לבין מי שאני לא מייצג. לא כל מי שלבוש הוא אותו דבר.זה מחזק אותנו. אנחנו פועלים רק לפי מי שמורה את דרכנו".