צילומים: פלאש 90

מקלב ופרוש על ההפגנות נגדם: "גדולי ישראל שלחו אותנו, לא המפגינים"

נציגי המפלגות החרדיות בכנסת ממשיכים במאמצים לבלום את התקנות שיאפשרו זימון בנות חרדיות ללשכות הגיוס. סגן השר פרוש וח"כ מקלב, שמונו לטפל בנושא, התייחסו להפגנות של גורמים קיצוניים מול ביתם: "ההפגנות מחדדות את ההבדלים ביננו"

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

הוועדה המשותפת לועדת החוץ והביטחון ולועדת החוקה מקיימת היום דיון ממושך בתקנות הפטור מטעמים דתיים לבנות דתיות וחרדיות. הנציגים החרדים בועדה, השר לשעבר אריאל אטיאס, סגן השר מאיר פרוש וח"כ אורי מקלב, ממשיכים בהידברות ובמאמצים למנוע מצב שבו בנות חרדיות ודתיות יאולצו לגשת ללשכות הגיוס, אולי אפילו מעבר לכך.

הנציגים פועלים במספר מישורים למנוע את הסיטואציה המתוארת, כל זאת תוך תיאום הדוק עם ההנהגה הרוחנית של כל המפלגות החרדיות.

למרות זאת, כמה עשרות קיצוניים בחרו להפגין אמש והבוקר מול בתיהם של פרוש ומקלב, לעתים תוך הפעלת אלימות. כך לדוגמא הבוקר נאלצו כוחות משטרה לחלץ את מקלב מכמה עשרות שהתגודדו סביבו.

"היום בבוקר ב8:40 הפגינו ליד דלת ביתי. חבריי ואני נבחרנו על ידי קרוב לרבע מליון איש ואישה שנבחרנו לכנסת פה כי גדולי ישראל אמרו להם להצביע יהדות התורה. אלה שמפגינים לא הלכו להצביע בבחירות. אנחנו יודעים שגדולי ישראל לא שולחים אותם. אני רוצה לומר שאם אנחנו יושבים פה זה מכיוון שגדולי ישראל שלחו אותנו לכאן. אנחנו עושים את השליחות שלנו על פי הציווי שלהם", אמר הבוקר סגן השר פרוש בפתח ישיבת הועדה העוסקת בנושא.

ח"כ אורי נקלב הוסיף: "לא נבחרנו על ידי פריימריז אלא על ידי גדולי ישראל. אנחנו סרים רק למרותם. אחד המבחנים שלנו על הציות והאבחנה כלפיהם זה הדיון הזה. אנחנו לא זזים בעמדה שלנו לא ימין ולא שמאל. אנחנו לא יכולים לא להקל ולא להחמיר. מה שאנחנו עושים זה הוראה שלהם ישירות. במקרה שלנו כל הפגנה שיש רק מגביהה את החומות של מי שאני מייצג לבין מי שאני לא מייצג. לא כל מי שלבוש הוא אותו דבר.זה מחזק אותנו. אנחנו פועלים רק לפי מי שמורה את דרכנו".

15 תגובות

גם מול ביתו של ח"כ גפני התגודדו אתמול כ30 עציצים בצעקות מחרישות אזניים, וברוב חוצפתם כשהגיע הביתה עם אשתו, לא נתנו להם לצאת מהמכונית. השכנים נחלצו לעזרתם והדפו אותם. הזמנתי משטרה שהגיע במהירות ואחרי כמה דקות פזרו את כולם
והשאירו ניידת למשך כל הלילה

מכנה שם לחבירו אין לו… לא ראוי לכתוב כך בכינויים.זכותם להפגין.ובטח כשיש להם רבנים.גם אם הם עם דעות שונות.

משה היקר חבל שהשלוחים שלך לא מוכנים לוותר על הכיסא שלהם ועל הכבוד והמעמד שלהם בשביל כבוד השם וגבוד התורה ובשביל עם ישראל,חבל שבשביל הכבוד שלכם אתם מוכנים לשלוח לצבא יהודים שהסבירות שישארו יהודים לאחר השרות הוא נמוך
חבל שאתה קורא בשמות גנאי (עציצים) לאנשים שבמסירות נפש לא לוקחים כלום מהמדינה וחיים חיי תורה ויראת שמים תוך שמירה על הצניעות
חבל שאתה יכול למצוא טוב רק אצל יהודים רחוקים מיראת שמים ןלא יכול למצוא טוב ביהודים שכל רצונם זה רק לימוד תורה ועבודת השם

עד עכשיו לא ידעתי שיש ח"כ בשם מקלב
לפחות הרויח משהו

אטיאס, אטיאס, חזור לש"ס! איזו יעילות! איזו פיקחות! אתה יכול להקפיץ את הסקרים לש"ס!

אורי ומאיר רק בזכות שגנבתם את תעודות הזהות שלהם ביום הבחירות הגעתם לכנסת

מאיר פרוש כל כך צודק, מה המשוגעים האלו חושבים הם הולכים לנהל את המערכות הכבדות של הדת? מי שם אותם לאיש להביע בכלל דעה?

למשה
לא יפה לקרוא ליהודים עציצים.
שבעים רבנים חתמו על כרוז לא לגעת בנושא של גיוס הבנות.
חבל שאתה לא מפגין במקומם…

הבהרה: כמובן שיש נושאים בעיתיים והם בטיפול מתמשך ע"י שד"ר החכי"ם שלנו שמתייעצים עם מועצות גדו"י על כל צעד ושעל, הבעיה האמיתית פה היא אותם אנשים שהרסו את כל היהדות החרדית והכניסו בתודעה של אנשים אחרים שלא חייבים להיכנע לגדולי ישראל אם אתה לא אוחז כמוהם. וזה הרס הדת, לא משהו אחר. ועוד, בטוח שזה שיש חילוניים שמרימים ראש לאחרונה בנושאים אלו, זה גם בזכות… אותם אנשים נבזים שמוציאים הכל החוצה כפי הבנתם הדלה והצרה. ועי"ז מציתים את אותם חילוניים. ולא צריך להיות חכם גדול בשביל להבין שעצם זה הוא רצונם של אותם מפגינים וכו', כי הרי כך יוכלו לומר לכולם, – "אתם רואים שצדקנו שיש גיוס וכו'". לכן העצה היחידה היא להמשיך להילחם נגדם בכל הכח, ולהוכיח את שקרותם וצביעותם.

ליעקב. לא לוקחים כסף מהמדינה שקר וכזב

למעלה מ100 רבנים חתמו שהרבי הוא מה"מ
לא יפה לקרוא להם 'משיחיסטים'
אם אתה לא אוחז כמותם זה לא אומר שצריך להוציא אותם מהקונצנזוס

מדהים אייך זה שהמכנה המשותף בין המחבלונים והקנאים, ששניהם יחד חמש אחוז מהמגזר הוא,
ששניהם בטוחים שהם אלה שאמורים לומר לכול השאר מה לעשות,
למה?? מי אתם??

חבדניק אני ממש מתפלא על ההשוואה האומללה, 70 הרבנים החתומים הם מתוך הקונצנזוס מאז ומעולם וביניהם מרן רה"י הרב משה צדקה וכמעט כל רב ספרדי שאין לו קשר ישיר לש"ס.
אף אחד לא נגד גדולי ישראל אבל זה ברור שהנציגים עושים דברים על דעת עצמם ולא בכל דבר נועצים בגדולי ישראל וכאן נשאלת השאלה הגדולה האם שאלתם את גדולי ישראל אם יש לפעול נגד החוק? אחר הבחירות בהסכם הקואליציוני האם העלתם בדעתכם אם לדרוש את ביטול החוק? האם מתי שהוא מישהו התייעץ אם גדולי הדור בענין?
המפגינים סבורים שבודאי שלא שהרי אם כן ודאי שגדולי ישראל היו מורים לפעול בכל דרך לביטול החוק ולא לבזבז אנרגיה על חוק ומרכולים וציצים ופרחים.

כותבים כל מיני שאלות???
כל מיני שוטים,
וכי חכי"ם חייבים לך דין וחשבון
יש לך הערות תגש למשלחיהם (כולל חלק החתומים במכתב תגיד להם שיגידו לחברי הכנסת) ותשאל אותם.
להתעלל בשלוחים זה פשע

תפסיקו כבר עם המצאות גזירות גיוס בנים ובנות וגזירות החינוך שחיטה ועוד ועוד מפרי דמיון הקודח של נערי הכת
גיוס בנות זה כבר חוק ישן והתייעצו עליו בעבר תחת עינם הפקוחה שאישרה …. גם האלה שהיום הם צועקים וצווחיים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן