תמונת ארכיון. Hadas Parush/Flash90

תקנות גיוס הבנות אושרו בוועדה; הנציגים החרדים הצביעו נגד

וועדת החוץ והביטחון של הכנסת הצביעו בעד תקנות הפטור מגיוס בנות לצה"ל מטעמי דת. למרות ההסכמות, חברי הכנסת החרדים החברים בוועדה, אורי מקלב ויואב בן צור, הצביעו נגד. מקלב: "אנחנו חייבים להישמע להחלטת הרבנים, וזה ייהרג ובל יעבור"

ועדת חוץ וביטחון של הכנסת אישרה את תקנות הפטור מגיוס בנות לצה"ל מטעמי דת. למרות ההסכמות – חברי הכנסת החרדים, יואב בן צור ואורי מקלב, הצביעו נגד, אך התקנות אושרו לאחר שחברי כנסת מהאופוזיציה התגייסו להעביר את החוק והצביעו בעד.

"על אף העבודה שנעשתה פה בועדה, בסופו של דבר עלול לצאת מצב שבו יבטלו פטור לבת שהיא דתית", הסביר ח"כ אורי מקלב. "כאשר אנו מגיעים למצב של חקיקה מול הלכה, אנחנו חייבים להישמע להחלטת הרבנים, וזה ייהרג ובל יעבור, ולכן נצביע נגד אפילו שאנחנו מהקואליציה".

על מנת להסביר מדוע התנגדו להצבעה למרות היותם חברי קואליציה הוסיף ח"כ מקלב, כי "בנוסף, עדיין יש בעיות בהתנהלות הצבא לגבי מתן הפטור, ואנחנו דורשים מהצבא לשנות את דרכיו. ההתנהלות היא לא כפי החוק ולפי הסמכות. אני מקווה שהועדה תמשיך ללוות ולבדוק את זה".

מקלב ופרוש על ההפגנות נגדם: "גדולי ישראל שלחו אותנו, לא המפגינים"

תיעוד: מחאת רבני העדה החרדית נגד גזירת גיוס בנות

10 תגובות

משחק מכור מראש
אם ח'כ החרדים היה רוצים באמת! החוק לא היה עובר ככה בקלות….
הרי זאת. "יהרוג ובל יעבור" לא??

צביעות שזועקת עד לב השמים

היות ואתה בחור *לשעבר* כנראה שאתה צריך עוד להחכים זה חוק שהחכים החרדים רצו בה וזה טוב לציבור שלנו.
אבל היות ועדיין יש פריצות בחוק שאומר שבמקרים ספציפיים יוכלו לגייס בנות, לכן אפי שתומכים בחוק הם לא מצביעים בעד החוק…

יש מושג הדיוט קופץ בראש..

לבוחר לשעבר,
תפסיק לנבל את פיך נגד גדולי ומאורי הדור,
גם אם לך יש גדול שאומר אחרת,
אין זה פוסל אחרים,
וכי דעתך הבלעדית היא הקובעת?!!
ראש קטן!!

מה עם ה"בכיה לדורות" שהחוק החדש מביא !
למה לחייך במקום לבכות ?

לבוחר לשעבר
לא היה סיבה להתנגד כיון שהתקנות נועדו לסנן חילוניות שמצהירות על עצמם כדתיות. אבל אי אפשר להצביע ולתמוךבחוק לגייס גם בנות חילוניות
הנציגים לא נבחרו להגן על בחורות שמופיעות בפייסבוק עם בגדים של פריצות נוסעות לים בשבת ואפילו דברים חמורים יותר.כמובן שמרגש מאד שאנשי הפלג והעדה החרדית נלחמים עבור אותם בנות אבל הדבר אומר דרשני.

בוחר לשעבר יש מועצת גדלי התורה ורק לעם מציתים בתורה כתוב ים יגידו על ימין שזה שמואל ולא כתוב בתורה שצריכים לשמועה לבוחר לשעבר

לבוחר לשעבר,
הרי אתה כ"כ שמח שנושא בגיוס עולה שוב ושוב, מה היית עושה אם לא?
במה הייתה מתבטאת זהותך ה'יחודית'?!?
כדבריו של הגאון ר' יגאל רוזן שליט"א

שמואל צודק לחלוטין.
ודאי שאין מתפקידנו לדאוג לבנות חילוניות פרוצות שמשתמטות בתואנה שהן דתיות כביכול, אלא שהחכ"ים לעולם לעולם לא יתמכו בפועל בחוק כלשהו שתגרום לבת להתגייס, ואפילו היא חילונית.
ולקנאים המדומים נאמר, שלוחי דרבנן עסוקים בבניה של עולם התורה החינוך והחסד ואתם שקועים בהרס טוטאלי של הספינה המיטלטלת בים.
כל הפרשיות הסוערות שאתם מפרסמים היו מאז ומעולם, אלא שאז לא היו את אותם חרובי קרתא שמוציאים הכל החוצה. בפרסומים שלכם אתם מרעים את המצב ונותנים כוח לשונאי הדת.
והשי"ת יעזור ומלאה הארץ דעה את ה' וכולם יתאחדו יחד לאגודה אחת תחת הנהגתם של גדולי ישראל עד ביאת גואל צדק אמן.

אוי לנו, מה יהיה עם עם ישראל, אם רוב הכותבים פה תחת לדאוג על המצב הנורא !! הם עסוקים להתקיף הכותב שכתב כמו שיהודי צריך לכתוב
מצב, שבו אותם הקניבולים שגנבו הילדי תימן והצליחו להעביר מהדת 80% מכלל ישראל במאה שנה האחרונים, הם ישבו מעתה ויחליטו מיהו דתי ומיהו לא! אנשים רשעים שכל מגמתם הוא להרוס את הדת כליל
בהמות !! איפוא השכל שלכם , מי אמר לך שאין אתה צריך לדאוג בשביל הבנות החילונות ?? החזון איש וכל הגדולים מדור הקדום ולהבדיל בחל"ח כל הגדולים החיים איתנו סברו אחרת ושנית מי ערב שהם לא יפסלו גם דתיית כיון שלא ידעו לענות כמה מגילות קוראים במשך השנה (כפי שקרה מקרוב)
אתם בונים תורה וחסד (כאילו) הם מהרסים יותר מהר (בעידודכם) מכפי שאתם בוניםץ
גדולי ישראל ? , תאמר לי בבקשה שם של גדול אחד שתמך בהתקנות ! אה התנגדו ! אה זה יהרג ועל יעבור ! א"כ מה אתה מפטפט סתם
תחת לזעום על הרשעים הרוצים לעקור את הכל ! אתה זועם על הצדיקים הכואבים כאב השם.
אתם עסוקים להגן על הכבוד של כמה רבנים (שבדורות הקודמים היו מחרימים אותם בשופרות שחורות) ולמה אין אתם עסוקים להגן על כבוד השם יתברך המחולל בין הציונים הרשעים !

המשיכו לתלות ציפיות ותקוות נסו לחדש אתהאמון לחנף ולהתיפייף, אולי אז אחרי שתאכלו שוב ושוב אכזבות אחרי שתגלו את אהבת חנם של נתניהו וחבריו אולי תגיעו אי פעם לשכל ולהשקפה הטהורה של הקנאות ,,לא מדובשך ולא מעוקצך

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו