לאחר שהתברר כי יו"ר מפלגת יש עתיד הוא עד המפתח בתיק 1000, תקפו בליכוד בחריפות את יאיר לפיד. יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם אמר כי הוא מלשין "שטינקר", ושר התיירות אמר כי לפיד אחראי ל"מהלך בזוי לביצוע הפיכה שלטונית"

"בעקבות חקירת תיק 1000 פנתה אלי המשטרה וביקשה ממני למסור עדות על תקופתי במשרד האוצר. כמו כל אזרח שומר חוק במדינת ישראל מסרתי להם עדות קצרה שנגעה לנסיון להרחיב את "חוק מילצ'ן" ל-20 שנה" – סיפר אתמול יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, לאחר שהתברר כי הפך לעד מפתח בחקירות נתניהו.

לטענת לפיד, "למרות כל הלחצים סירבתי להעביר את החוק", אמר, והוסיף כי "במקרה זה, כמו במקרים אחרים, "יש עתיד" הייתה המחסום האחרון בפני השחיתות השלטונית. מול פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם ובטובתם". בהמשך עלה לפיד להתקפה ודרש מראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר בעקבות המלצות המשטרה.

"גם אם החוק היבש אינו מחייב את ראש הממשלה להתפטר, במדינה מתוקנת אדם שנגדו תלויות האשמות כבדות כל כך, שחלקן הגדול אינו מוכחש, אינו יכול להמשיך לכהן כראש הממשלה המופקד על בטחונם ושלומם של אזרחי ישראל. אין שום דרך לנהל מדינה בזמן שאתה נאבק בחשדות כבדים כל כך".

על פי החשד בתיק 1000, נתניהו פעל לקדם את הארכת פטור ממס לתושב חוזר, הטבה שיש לה ערך כלכלי רב עבור מילצ'ן. על פי החשד, ראש הממשלה פנה בעניין לגורמי משרד האוצר, אולם אנשי האוצר בלמו את קידום הנושא בהסבר כי ההטבה כאמור איננה עולה בקנה אחד עם האינטרס הלאומי ושמירה על הקופה הציבורית. באותה תקופה היה ח"כ לפיד בתפקיד שר האוצר ולימים הפך לעד מפתח בפרשה.

במפלגת הליכוד, מיהרו לתקוף את יאיר לפיד. יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם פנה אליו מעל בימת הכנסת: "בילית בבתי קפה בתל אביב כשכולנו רצנו בג'בלאות וגדלנו בעיירות פיתוח, והערכים של יש עתיד זה להיות כתב בעיתון המחנה? חוצפה ועזות מצח". אמסלם הוסיף לתקוף את לפיד וכינה אותו "מלשן עלוב". "לימדו אותי דבר ראשון כשהייתי ילד, דודי – לא מלשינים. לא מלשינים. אף אחד לא ירצה לשבת איתך לעולם. אתה מלשן עלוב, לא מתבייש?".

"אתה מקבל משכורת של 40 ומשהו אלף שקל בחודש ואתה לא מגיע לשעה לכנסת, לוקח כספי מדינה ומטייל בכל העולם בבתי מלון מפוארים ועושה את עצמך כשר החוץ של מדינת ישראל. אתה הלכת להלשין. אני בז לערכים של יש עתיד האלה", הוסיף יו"ר הקואליציה, וסיים: "אתה באמת שטינקר קטן".

שר התיירות יריב לוין אמר כי שר האוצר לשעבר אחראי ל"מהלך בזוי לביצוע הפיכה שלטונית נגד רצון הבוחר. לדבריו, "לפיד, שהפסיד פעמיים בבחירות, מנסה לכבוש את השלטון על ידי עדות חסרת מהימנות. אין ספק שהאמת תצא לאור והממשלה תמשיך להוביל את ישראל בדרך שלנו, ובהנהגתו הבוטחת של ראש הממשלה נתניהו"

שרת התרבות מירי אמרה כי היא "לא מופתעת ולא מתרגשת" מהמלצות המשטרה, שלדבריה, "היו ידועות מראש ושכידוע אין להם כל תוקף משפטי". על יו"ר יש עתיד אמרה: "פוליטיקאי כושל שהעדיף להצטרף למניפי הגיליוטינה ברוטשילד ולנסות להפיל את נתניהו ואת הליכוד בדרכים לא דמוקרטיות. פרסום זהותו כעד המרכזי הוא המסמר האחרון בארון הפוליטי שלו".

גם סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, תקף את לפיד ואמר כי הוא "התגלה הערב בבושתו הציבורית, כשהוא ממשיך גם כעת את ניסיון הפוטש נגד ראש הממשלה, שאותו ניסה להוביל כבר ב-2014, בגינו אף הודח מתפקידו הכושל באוצר". ליצמן הוסיף כי "אני מחזק את ידי ראש הממשלה נתניהו, מאמין בחפותו ומאחל לממשלה שבעזרת השם תסיים את ימיה כחוק לטובת אזרחי ישראל".