צילומים: פלאש 90

ח"כ גפני: "המפכ"ל אלשיך צריך להתפטר מתפקידו"

יו"ר 'ועדת הכספים במתקפה חריפה נגד מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך וקורא לו להתפטר מתפקידו. "הוא מחפש את ראש הממשלה מתחת האדמה. הוא לא יכול להישאר מפכ"ל" • השר לביטחון פנים: "קורא ליועמ"ש לבחון את טענות אלשיך" • צפו


בוידאו: דבריו של השר ארדן במליאת הכנסת

יממה לאחר פרסום המלצות המשטרה בחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני יוצא במתקפה חריפה וחריגה על מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, לדבריו, "הוא היה צריך להתפטר מתפקידו. הוא לא מתאים למשטרה".

גפני התייחס לראיון שהעניק אלשיך ל'עובדה' שבו טען כי נשלחו חוקרים פרטיים לחקור אחר חוקרי המשטרה: "נעשו פה דברים שהם מעבר לכל פרופורציה. המפכ"ל צריך להיות האיש הכי סודי, הכי פחות מדבר, וככה הורגלנו בכל השנים. המפכ"ל צריך להיות אדם שכולנו מימין ומשמאל משוכנעים שהוא עושה מלאכתו נאמנה, בלי אג'נדה שהוא רוצה להתפרסם בתקשורת. בא המפכ"ל כאחרון העיתונאים ומקיים מסיבת עיתונאים".

"אני אומר את האמת ואת האמת שלי. סטינו בעניין הזה", אמר גפני, "למחרת, הוא היה צריך להתפטר, זו טעות, היא אפשרת לתאר, עקבו אחרי קצינים, בבקשה, שתהיה חקירת משטרה".

הוא פנה לח"כים מהאופוזיציה: "אתם אנשים שרוצים את שלטון החוק כמוני, שנדע שיש אמון במשטרה. זו חציית קווים אדומים וזה לא משנה ראש ממשלה או משהו אחר. רק במדינה דיקטטורית מפכ"ל יכול להמשיך ככה".

"מה המשמעות של העניין, לנו אין סמכות, למה לא חקרת מאיפה הגיעו החוקרים ואם לא חקרת למה אתה אומר בציבור, המשמעות היא שיש לך אג'נדה לפגוע בראש הממשלה".

לסיום אמר גפני: "הוא לא יכול להישאר מפכ"ל. משטרת ישראל – היא משטרה טובה ומצוינת, המפכ"ל לא מתאים".

על ההמלצות נגד נתניהו אמר גפני כי "לראש הממשלה מגיעה זכות החפות – אלא אם כן הוכח אחרת ומי שמוסמך זה לא המשטרה, במיוחד, לא אחרי מה שקרה עם המשטרה בתהליך".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר בדיון מליאת הכנסת: "אני מגבה את משטרת ישראל". עם זאת, הדגיש כי יש להמתין להכרעת היועץ המשפטי לממשלה: "לנתניהו מגיעה חזקת החפות". הוא התייחס בדבריו גם לדברי מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך שטען כי בוצעו מעקבים אחרי חוקרים שהיו מעורבים בפרשות נתניהו: "אני מצפה מהיועמ"ש לבדוק את הנושא הזה, שמדיר שינה מעיניי".

13 תגובות

טיפש, בשביל מה לדבר תסתום את הפה ודאי שיצטרך אותו פה ושם אז מה יצא לו מזה
לדעתי גפני מעד וצריך להתפטר

גפני גפני תיזהר! ביטן מחפש חבר!

גפני נראה לך שלמשטרה אין מה להגיד עליך מה אתה מתחיל איתו הוא מושחת כמעט הכי גדול פה במדינה הזאת כל מי שמעז לדבר עליו מיד מקבל תיק הכי פלילי שיכול להיות (למשל שקיבל שוחד 'סיגריות' זה מאד מאד פלילי סיגריות אתה משוגע סיגריות)

הכל בגלל ביבי וחקירות השחיתות שלו
אם הוא לא היה כ"כ מושחת ונחקר
גפני לא היה אומר שאלשיך צריך להתפטר
ואלשיך לא היה נופל כל כך בראיון שהוא פירגן לעצמו
ומי יודע כמה סיגרים גפני ואלשיך שולחים לביבי
וכמה בקבוקים ביבי ואלשיך שולחים לגפני
ומריח כאן ריח נורא ואיום של 'הון ושלטון-סרחון'

שמתי לב השבוע שלמפכל כיפה שקיבל מתנה מבנט. אני קורה לחקור את זה מיידית!!

..ואני קורה לחקור במיידי את צורת השפם הלא חוקית של אלשיך

דידי.. אל תפתח פה משוגע!
אתה באמת חושב שמעולם לא קיבלת איזה מתנה (מתנת יום הולדת מאבא ואמא שתמורת כך קיבלו ממך חיבוק, וכד').
תיזהר ידידי, אלשיך יבדוק אותך בקרוב אם לא תחזור בך..

צניעות לא תזיק לגפני אחרי הנזק שעשה בנאום הפקחים, אנחנו צריכים להעביר את חוק יסוד "התורה" ( מחליפו של חוק הגיוס ) וליברמן אורב בפינה, אז המשכיל בעת הזו ידום…

אני מציע לכל הפלג שונאי גפני להרגיע…..
הוא עדיין הח"כ הכי טוב שהיה לציבור החרדי לדורתו
ימותו הקנאים

שכל הפוליטיקאים ילכו הביתה.
רוצים מדינת הלכה!!!
בלי ממשלה, בלי חכי"ם, ובלי מפכ"לים.
לעזאזל כולם.

לכל הגולשים הצוציקים שכותבים כאן – גפני הרבה יותר חכם ומשופשף ממכם,ככל הנראה לפני שעשו לכם חלקה , הוא כבר היה בכנסת, אז תהיו בטוחים שהוא כבר חשב על כל ה'סודות מדינה' שאתם המצאתם!!
אני לא מבין מדוע הנהלת האתר לא העלתה את הנאום של גפני אלא את של ארדן?

נכתב בכאב לב גדול על עם ישראל
עיתון חרדי שודאי יודע מה אומרת הגמרא על שחיתות אנשי ציבור.
ודאי גם השר גפני יודע הלכה.
לא מביאים הלכה אחת בענין שחיתות אנשי ציבור.
המטרה מקדשת את האמצעים?!
אין תורה? אין אמת?
מה יהיה עלינו ומה על גורלנו?
הקדוש ברוך הוא, בבקשה רחם על עם ישראל, לשפל שהוא הגיע!

לא כל מי שמעביר ביקורת על גפני הוא מהפלג, כמו שא כל מי שמעביר ביקורת על התנהלות רוה"מ הוא שמאלני… הוא לא חסין מטעויות והוא עשה כמה מהם בתקופה האחרונה,
נ.ב. אני לא מהפלג אני חסיד

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *