צילום: פלאש 90

הרדיפה, התפירה והמערכה על עתיד הדמוקרטיה / ארז תדמור

ההתנהלות המשטרתית המבישה, כפיות הטובה כלפי נתניהו והקמפיין התקשורתי הזדוני: ארז תדמור, פובלציסט ימני מוביל וכותב הנאומים לשעבר של רה"מ, מסביר מדוע למרות שאין סכנה משפטית לנתניהו, הדמוקרטיה הישראלית נמצאת בצומת דרכים
 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

1. מבחינה משפטית – מהרגע הראשון בו פרצו החקירות הערכתי שזה ייגמר בכלום ובכל זאת אני אופטימי היום יותר מאשר לאורך כל השנה וחצי האחרונות. קראתי את המלצות המשטרה מספר פעמים. השורה התחתונה היא שאם מנקים ומנכים את ההכרזות הצעקניות והניסוחים הבומבסטיים מבחינת ראיות אין שם כלום ושום דבר מלבד ניסיון לאנוס פרשנויות נסיבתיות, מגמתיות, מופרכות וסותרות לכדי תיזה קלושה שמי שמסתכל עליה בעיניים נקיות מתקשה שלא לראות בה עלילה שפלה.

בשני המקרים בהם נתניהו פעל מעשית בעניינו של מילצ'ן הוא גרם לו לנזקים כספיים. הוא רצה לסגור את ערוץ 10 וביטל את המונופול שלו בתחום מסוים של ייבוא חלפים לרכב. בשני המקרים מדובר במהלכים שמשמעותם פגיעה בשווי עשרות מיליוני דולרים בנכסיו של מילצ'ן. המשטרה החליטה להתעלם מהדברים הללו ולטעון שנתניהו שוחד על ידי מילצ'ן ובתמורה מציינת 3 תמורות אפשריות מבחינת מדיניות שנתניהו כביכול קידם שבסופו של דבר לא יצאו לפועל, ואשר לכל אחת מהן יש לנתניהו הסבר משכנע והגיוני הרבה יותר מאשר אינוס הדברים כאילו נתניהו פעל לטובת מילצ'ן בצורה פסולה. האבסורד מגיע לשיאו בהשענות ההזויה של המשטרה על עדותו של יאיר לפיד.

בתיק 2000 התמונה דומה. היו במערכת הפוליטית כמה צדיקים בסדום בודדים שלא נכנעו לדורסנות ולסחטנות של נוני מוזס, אבל מלבד נתניהו לא היה אף פוליטיקאי שהעז לצאת מולו למערכה ולהשיב מלחמה. ואל תטעו, המערכה הזו היא המערכה הכי חשובה האפשרית מבחינת איש ציבור ימני. מערכה לשחרור השיח הציבורי והמערכת הפוליטית מאחיזת החנק של הגמונית השמאל, כשקבוצת ידיעות היא השחקן האכזרי והדורסני ביותר בה. ומערכה כזו אין דרך לנהל בצורה יפה נקייה וטהרנית. צריך להכניס את היד לסחלה ולפתוח את הסתימה. טהרנים ומתחסדים כמו בני בגין, רובי ריבלין או יועז הנדל לא היו מניעים מהלך כזה גם במאה קדנציות.
מגיע לו צל"ש, לא כתב אישום.

"מלב אל לב" • צפו: תגובתו המלאה של רה"מ להמלצות המשטרה


2. מבחינה אישית התחושות שלי קשות. משטרת ישראל, המשטרה שאמורה לדאוג לי, להגן עלי ולייצג את האינטרסים של כלל אזרחי ישראל, מנסה לרמוס את ראש הממשלה שלי. היא מנסה לרמוס לא רק את בנימין נתניהו אלא את ההכרעה הדמוקרטית של מיליון ישראלים. אני מאמין שבסופו של ההליך נתניהו יוכיח את חפותו, אבל בנקודה בה אנו נמצאים יותר מכל דבר אחר אני עצוב. משטרת ישראל מנסה לתפור לראש הממשלה שלי תיק.

אם המשטרה היתה מנהלת הליך נקי, ענייני ונטול פניות והולכת על המלצות לכתב אישום מינורי באשמת הפרת אמונים בשל קבלת טובות הנאה, הייתי סבור שהכרעתה שגויה. עניין המתנות הוא סוגיה ציבורית ולא פלילית, אבל המחלוקת שלי עם המשטרה ועם מי שהיה מצדד בעמדתה היתה עניינית וראויה. במקום זאת קיבלנו מסע ציד, אכיפה סלקטיבית (איפה 43 התומכים בחוק ישראל היום?), מבול הדלפות, טענות קונספירטיביות מופרכות שמעידות על שיקולים זרים, קמפיין תקשורתי של המפכ"ל ודוברות המשטרה שמנסה לפגוע בנתניהו ולבסוף המלצות שאונסות את הראיות לפרשנות תלושה ומופרכת. ככה חברים נראית עלילת דם.

מנדלבליט יקבע את עתיד הקואליציה; החרדים מהמרים על נתניהו


3. יש לי לא מעט שעות לצדו של ראש הממשלה נתניהו בשנים האחרונות. האדם שאני מכיר כל כך שונה מהרושם והדימוי הציבורי שיש לנתניהו אפילו בקרב תומכיו. בנימין נתניהו נותן את כל כולו למען עם ישראל ומדינת ישראל. הוא עובד 18, 19 או 20 שעות ביום, בלחצים בלתי נתפסים, בהחלטות הנוגעות לחיי אדם ולבטחון עם ישראל. הוא מוביל את ישראל להישגים חסרי תקדים ומשפר את מצבנו האסטרטגי בכל מדד אפשרי.

בתמורה הוא מקבל זובור אכזרי ובלתי פוסק נגדו ונגד משפחתו. עוצמת השנאה והמכבש נגדו גורמת גם לתומכיו לפחד לצאת להגנתו.

הקמפיין הזה אינו מקרי. את כולם הצליח המכבש השמאלני להכריע. את דן מרידור, רובי ריבלין, ציפי לבני, רוני מילוא, מאיר שיטרית ועוד עשרות ימנים שקופלו, נרמסו ואולפו. אפילו את אריק שרון הגדול הם שברו אחרי 30 שנות כתישה. את רוני אלשיך הם שברו תוך חצי שנה.
את בנימין נתניהו הם לא מצליחים לשבור.

ארבעים שנה למהפך של בגין: האם הימין שולט בישראל?

אז הם תופרים לו תיק.
מגיע לו שנגן עליו. מגיע לו שנלחם למענו.
ואם לא למענו, תעשו את זה למען עצמכם.
כל מי שעיניו בראשו רואה שאין במערכת הפוליטית מועמד שמתקרב ביכולותיו לאלו של נתניהו. כל שנה וכל קדנציה שלו בראשות הממשלה היא רווח נקי לכולנו.

4. זו לא רק מערכה על חייו הפוליטיים של נתניהו. זו מערכה על הדמוקרטיה הישראלית.
אם המהלך להדחת נתניהו באמצעות תפירת תיק יצליח המסר יעבור לכל המערכת הפוליטית. אתם רואים מישהו ממנהיגי הימין העתידי שיעמוד במכבש הזה?

כַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ • סקרי דעת קהל: נתניהו ממשיך להוביל, גבאי מתרסק

כתבות קשורות

הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • מרן הקהלות יעקב זצ"ל
טורקיה תחת להבות: כמאה שריפות ענק במדינה - ארדואן כבר מצא אשמים • צפו
לפיד על תקיפת הספינה במפרץ עומאן: "מגבשים תגובה בינ"ל ממשית"
פארסת החיסונים: כ-80 אלף חיסונים של פייזר ייזרקו לפח
שר הבריאות: "אמנע בכל מחיר מלעשות סגר - היו לו השלכות נוראיות"
"14 ימים של עומסי חום כבדים עד קיצוניים" • האזינו לתחזית
משרד הבריאות החליט: מד"א יצא למבצע חיסונים נרחב בבתי האבות
הרמב"ם היומי • הלכות תרומה פרק י"ב • צפו
זְכוּתו יָגֵן עָלֵינוּ • הילולת מהר"א מבעלזא בחצה"ק מכנובקא בעלזא
שמחת הברית לנין מרן גאב"ד ירושלים • גלריה
מחדל הקורונה: זינוק בחולים המאושפזים במצב קשה; 3 נפטרו
מעמד הוקרה והערכה בכולל גבוה להוראה 'תורת שמואל' ירושלים 

19 תגובות

 1. למבקר שלום מה עם מסיבת פורים שלפיד חגג בחצי מיליון שקל מי המיסים שלנו ומקררים למכונית של השרים של לפיד מה עם החוט אדום דוח המבקר 2014

 2. למבקר שלום מה עם מסיבת פורים שלפיד חגג בחצי מיליון שקל מי המיסים שלנו ומקררים למכונית של השרים של לפיד מה עם החוט אדום דוח המבקר 2014

 3. מיוחד !
  מאמר קולע ברור ומסודר !
  המערכה היא, על היכולת שלנו כאזרחים, לקבוע, מי יעמוד בראש,
  התקשורת והשמאל מנסים לשלול מאיתנו את הזכות הבסיסית הזאת.
  כנראה שלנו, פשוטי העם, אין את היכולת הקוגנטיבית לבחור ראש ממשלה.

 4. כמה שאנו הדתיים מבקשים את הנרדף, ואנו רוצים את הימין בשלטון, לפעמים המצפון שלי נוקף: אולי כל התמיכה הגורפת שלנו בביבי מהווה בגדר חנופה לרשעים? הלא הוא מחלל שבת!

 5. אם הפרקליטות אומרת שהתיק לא אפוי
  זאת אומרת שהמשטרה פירסמה חשדות לא מוכחות
  השערות מתוך החקירה
  וזה אסור לה מכל וכל גם אחרי פסיקת בג"ץ

 6. יישר כח !!
  הכתבה מעין הכרת הטוב לבנימין נתניהו ראש הממשלה .
  בין הבודדים בעם ישראל שפועל מתוך שליחות ואמונה .
  תמיד היו ויהיו ערב רב ועמלק שינסו לפגוע בעם אבל הקב"ה מצילנו מידם .

 7. אכן, הערב רב איתנו ובתוכנו וראה"מ הוא מנהיגם.
  צער גדול בראותנו שדבר לא השתנה.
  הערב רב (העם) מונהג ונוהג בהשראת ערכי הכסף, הזהב, העריות ו"כוחי ועוצם ידי"
  ובני ישראל הולכים שבי אחריהם,… כי משה האיש איננו…
  העדר מנהיגות תורנית תקיפה, נחושה ונחרצת, יחד עם רוח הטומאה והקרירות שמתפשטת במחנה החרדי – משני הגורמים אלו – נוצר די במהירות מצב של מחנה המונהג פוליטית במקום להיות מונהג רוחנית (תהליך דומה למה שקרה ב"מזרחי").
  בהכרח נוצר עיוות של ראיית המציאות וגם פולחן אישיות של ה"מנהיג" המסומן כאוהד האג'נדה של אותה מנהיגות.
  התנהלות אתר JDN היא דוגמה מצויינת לנ"ל, בכך שהיא משקפת רק צד אחד של האספקלריה (הצד העכור לדעתי) ובכך מהווה מעין שופר למנהיגות הפוליטית הנזכרת.
  אין שום הכרת טוב שאנחנו חייבים לנתניהו.
  בשבתו כראש ממשלה, הוא אחראי על חוק הגיוס הנורא ועל ביטול הפטור של בנות דתיות.
  בשבתו כראש ממשלה וכשר האוצר – הוא אחראי לביטול קצבאות הילדים…!
  מי שקורא את מגילת אסתר כפשוטה, חושב, שהמן הוא הרשע ואחשורוש הוא סתם מלך טיפש, אבל מי שמעיין, מגלה שאחשורוש – הוא הרשע הראשי והמן היה רק כלי משחק בידו.
  ביבי הוא אחשורוש ויאיר לפיד היה המן (עכשיו זה ליברמן) והמזימה היא – עקירת הדת
  וביטול ח"ו של תושבע"פ ואמונת חכמים, ברוח עוכרי ישראל לדורותיהם.
  טלו קורה מבין עיניכם ותפסיקו ללמד זכות על רשעים.

 8. לנועם גימפל- אמת היא שביבי רחוק מלהיות צדיק במובן התורני בכדי שנגן עליו, אמנם האלטרנטיבה היחידה השילטונית וגם בפן האישי- היא יאיר לפיד שר"י או גבאי, שניהם אנשי שמאל שונאי החרדים מי יותר ומי פחות, לכן אנו צריכים להגן על ביבי בחירוף נפש ממש כמו שעשה גפני, כי לא היה ולא יהיה כנראה בעתיד הנראה לעין אדם משכמו ומעלה חריף ומשופשף, וגם בעל אהדה למסורת ישראל ונטול שנאה לנו, החרדים.

  עצם זה שהשמאל רודף אותו, היא הראיה המוחצת שהשמאל רוצה שהמלכות תיהפך למינות טוטאלית. בזה אנחנו נלחמים.

 9. לכל אלו שיש להם בעיה אם זה שאנחנו, החרדים, תומכים בנתניהו שאינו שומר תומ"צ, הטעות שלכם היא שאתם מערבבים בין התמיכה שאנו מביעים במנהיגות של נתניהו, לבין ההתנערות שלנו מאישיותו בענין שמירת תומ"צ, האם לא נתמוך בטראמפ בגלל שהוא גוי?
  לעניננו, מול השיקולים הפוליטיים אנחנו חייבים לתמוך בנתניהו, כי אם לא הוא זה יהיה מישהו יותר גרוע גם בנושאים הקשורים לנו החרדים וגם לנושאים הקשורים להתנהלות של המדינה,
  ויותר מזה, כלך לך לצד האמת, שמה לעשות והיא בצד שלו?
  ועכז אנו מבקשים ואשיבה שופטינו כבראשונה, ומלוך על כל העולם וכו'

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן