ההתנהלות המשטרתית המבישה, כפיות הטובה כלפי נתניהו והקמפיין התקשורתי הזדוני: ארז תדמור, פובלציסט ימני מוביל וכותב הנאומים לשעבר של רה"מ, מסביר מדוע למרות שאין סכנה משפטית לנתניהו, הדמוקרטיה הישראלית נמצאת בצומת דרכים

1. מבחינה משפטית – מהרגע הראשון בו פרצו החקירות הערכתי שזה ייגמר בכלום ובכל זאת אני אופטימי היום יותר מאשר לאורך כל השנה וחצי האחרונות. קראתי את המלצות המשטרה מספר פעמים. השורה התחתונה היא שאם מנקים ומנכים את ההכרזות הצעקניות והניסוחים הבומבסטיים מבחינת ראיות אין שם כלום ושום דבר מלבד ניסיון לאנוס פרשנויות נסיבתיות, מגמתיות, מופרכות וסותרות לכדי תיזה קלושה שמי שמסתכל עליה בעיניים נקיות מתקשה שלא לראות בה עלילה שפלה.

בשני המקרים בהם נתניהו פעל מעשית בעניינו של מילצ'ן הוא גרם לו לנזקים כספיים. הוא רצה לסגור את ערוץ 10 וביטל את המונופול שלו בתחום מסוים של ייבוא חלפים לרכב. בשני המקרים מדובר במהלכים שמשמעותם פגיעה בשווי עשרות מיליוני דולרים בנכסיו של מילצ'ן. המשטרה החליטה להתעלם מהדברים הללו ולטעון שנתניהו שוחד על ידי מילצ'ן ובתמורה מציינת 3 תמורות אפשריות מבחינת מדיניות שנתניהו כביכול קידם שבסופו של דבר לא יצאו לפועל, ואשר לכל אחת מהן יש לנתניהו הסבר משכנע והגיוני הרבה יותר מאשר אינוס הדברים כאילו נתניהו פעל לטובת מילצ'ן בצורה פסולה. האבסורד מגיע לשיאו בהשענות ההזויה של המשטרה על עדותו של יאיר לפיד.

בתיק 2000 התמונה דומה. היו במערכת הפוליטית כמה צדיקים בסדום בודדים שלא נכנעו לדורסנות ולסחטנות של נוני מוזס, אבל מלבד נתניהו לא היה אף פוליטיקאי שהעז לצאת מולו למערכה ולהשיב מלחמה. ואל תטעו, המערכה הזו היא המערכה הכי חשובה האפשרית מבחינת איש ציבור ימני. מערכה לשחרור השיח הציבורי והמערכת הפוליטית מאחיזת החנק של הגמונית השמאל, כשקבוצת ידיעות היא השחקן האכזרי והדורסני ביותר בה. ומערכה כזו אין דרך לנהל בצורה יפה נקייה וטהרנית. צריך להכניס את היד לסחלה ולפתוח את הסתימה. טהרנים ומתחסדים כמו בני בגין, רובי ריבלין או יועז הנדל לא היו מניעים מהלך כזה גם במאה קדנציות.
מגיע לו צל"ש, לא כתב אישום.

"מלב אל לב" • צפו: תגובתו המלאה של רה"מ להמלצות המשטרה


2. מבחינה אישית התחושות שלי קשות. משטרת ישראל, המשטרה שאמורה לדאוג לי, להגן עלי ולייצג את האינטרסים של כלל אזרחי ישראל, מנסה לרמוס את ראש הממשלה שלי. היא מנסה לרמוס לא רק את בנימין נתניהו אלא את ההכרעה הדמוקרטית של מיליון ישראלים. אני מאמין שבסופו של ההליך נתניהו יוכיח את חפותו, אבל בנקודה בה אנו נמצאים יותר מכל דבר אחר אני עצוב. משטרת ישראל מנסה לתפור לראש הממשלה שלי תיק.

אם המשטרה היתה מנהלת הליך נקי, ענייני ונטול פניות והולכת על המלצות לכתב אישום מינורי באשמת הפרת אמונים בשל קבלת טובות הנאה, הייתי סבור שהכרעתה שגויה. עניין המתנות הוא סוגיה ציבורית ולא פלילית, אבל המחלוקת שלי עם המשטרה ועם מי שהיה מצדד בעמדתה היתה עניינית וראויה. במקום זאת קיבלנו מסע ציד, אכיפה סלקטיבית (איפה 43 התומכים בחוק ישראל היום?), מבול הדלפות, טענות קונספירטיביות מופרכות שמעידות על שיקולים זרים, קמפיין תקשורתי של המפכ"ל ודוברות המשטרה שמנסה לפגוע בנתניהו ולבסוף המלצות שאונסות את הראיות לפרשנות תלושה ומופרכת. ככה חברים נראית עלילת דם.

מנדלבליט יקבע את עתיד הקואליציה; החרדים מהמרים על נתניהו


3. יש לי לא מעט שעות לצדו של ראש הממשלה נתניהו בשנים האחרונות. האדם שאני מכיר כל כך שונה מהרושם והדימוי הציבורי שיש לנתניהו אפילו בקרב תומכיו. בנימין נתניהו נותן את כל כולו למען עם ישראל ומדינת ישראל. הוא עובד 18, 19 או 20 שעות ביום, בלחצים בלתי נתפסים, בהחלטות הנוגעות לחיי אדם ולבטחון עם ישראל. הוא מוביל את ישראל להישגים חסרי תקדים ומשפר את מצבנו האסטרטגי בכל מדד אפשרי.

בתמורה הוא מקבל זובור אכזרי ובלתי פוסק נגדו ונגד משפחתו. עוצמת השנאה והמכבש נגדו גורמת גם לתומכיו לפחד לצאת להגנתו.

הקמפיין הזה אינו מקרי. את כולם הצליח המכבש השמאלני להכריע. את דן מרידור, רובי ריבלין, ציפי לבני, רוני מילוא, מאיר שיטרית ועוד עשרות ימנים שקופלו, נרמסו ואולפו. אפילו את אריק שרון הגדול הם שברו אחרי 30 שנות כתישה. את רוני אלשיך הם שברו תוך חצי שנה.
את בנימין נתניהו הם לא מצליחים לשבור.

ארבעים שנה למהפך של בגין: האם הימין שולט בישראל?

אז הם תופרים לו תיק.
מגיע לו שנגן עליו. מגיע לו שנלחם למענו.
ואם לא למענו, תעשו את זה למען עצמכם.
כל מי שעיניו בראשו רואה שאין במערכת הפוליטית מועמד שמתקרב ביכולותיו לאלו של נתניהו. כל שנה וכל קדנציה שלו בראשות הממשלה היא רווח נקי לכולנו.

4. זו לא רק מערכה על חייו הפוליטיים של נתניהו. זו מערכה על הדמוקרטיה הישראלית.
אם המהלך להדחת נתניהו באמצעות תפירת תיק יצליח המסר יעבור לכל המערכת הפוליטית. אתם רואים מישהו ממנהיגי הימין העתידי שיעמוד במכבש הזה?

כַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ • סקרי דעת קהל: נתניהו ממשיך להוביל, גבאי מתרסק