בעקבות הביקורת החריפה שמתחו גורמים בכירים בפרקליטות המדינה על המלצות המשטרה והתנהלותה, מוציא משרד המשפטים הבהרה לפיה כל גופי אכיפת החוק עובדים בתיאום מקסימלי. "כל פרסום אחר בעניין זה הוא באחריות המפרסם בלבד"

בעקבות הביקורת החריפה שמתחו גורמים בכירים בפרקליטות המדינה על המלצות המשטרה והתנהלותה בחקירות נתניהו, מבהירים הבוקר במשרד המשפטים כי שיתוף הפעולה בין המשטרה, פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה – אופטימלי.

"פרסום הודעת משטרת ישראל על סיום החקירה בפרשות 1000 ו-2000 נעשה בהתאם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה 4.1003 שעניינה ״קווים מנחים לרשויות האכיפה בעניין פרסומים מחקירות״. הדבר נעשה באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מראש, כנדרש וכמקובל", כך בהודעה שפורסמה לתקשורת.

עוד בהודעת משרד המשפטים: "היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה פועלים בתיאום מלא ובשיתוף פעולה מצוין עם משטרת ישראל"

"מובן כי העמדה המשפטית לגבי תיקים אלה תגובש רק לאחר בחינה יסודית של הראיות שנאספו בחקירה בידי גורמי התביעה, וכל פרסום אחר בעניין זה הוא באחריות המפרסם בלבד".

מנדלבליט יקבע את עתיד הקואליציה; החרדים מהמרים על נתניהו


כזכור, אמש צוטטו בערוץ 2 גורמים בכירים בפרקליטות כאומרים: "זה מצב אבסורדי שרק היום אחר הצהריים, כמעט יממה לאחר הפרסום של המשטרה הגיע התיק ואיתו סיכום החקירה. כלומר בזמן פרסום ההמלצות רק ההודעה לעיתונות היתה בידי היועץ….בימים האחרונים ניסו לייצר ספין כאילו היועץ מעכב. אנחנו מדווחים על מצב התיק על בסיס יומי ולמעלה מכך. התיק אפוי רק 95%, בטח לא בשל להעברה",