אחרי פיגוע המטען בו שני חיילי צה"ל נפצעו קשה ושניים באורח בינוני וקל . צה"ל השמיד מנהרת טרור ומספר מתחמים צבאיים של חמאס. חמאס: "ירינו טילי נ"מ לעבר המטוסים"

דובר צה"ל מוסר כי הערב, תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב מטרות טרור ייחודיות אשר שייכות לארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, בתגובה לפעולת הטרור מוקדם יותר היום.
 
בתקיפה רחבת היקף נתקפו אתרי טרור ובהם: מנהרת טרור התקפית שבונה ארגון הטרור חמאס משכונת זיתון לעבר שטח מדינת ישראל, מתחם צבאי במרחב נצרים השייך למערכים צבאיים ייחודיים של ארגון הטרור חמאס וביניהם אתרים לייצור אמצעי לחימה, ומתחם צבאי במרחב חאן-יונס השייך לארגון הטרור חמאס. סך הכל הותקפו שישה יעדי טרור השייכים לארגון הטרור חמאס.

מדובר צה"ל נמסר הערב כי "צה"ל רואה בחומרה רבה את הניסיון של ארגון הטרור חמאס לביצוע הפגנות עממיות וספונטניות לכאורה שנועדו להפוך את מרחב הגדר למרחב עימות ולבצע בו פעולות טרור שיביאו לערעור היציבות במרחב הרצועה.נ חמאס אחראי לאירוע והשלכותיו כמו גם לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה, מעל ומתחת לקרקע. צה"ל נחוש לאפשר בטחון לאזרחי ישראל ויעשה זאת בכל האמצעים העומדים לרשותו".

הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה באופן רשמי כי פעילי הארגון ירו על מטוסי חיל האוויר שתקפו ברצועת עזה. מדובר באחת מההודעות הבודדות של חמאס שלוקח אחריות על פעולה התקפית נגד ישראל מאז מבצע צוק איתן.

בעקבות התגובה של חיל האוויר שהפציץ כמה מטרות של חמאס, פרסם הארגון העזתי את תגובתו לאירועים: "מטילים את האחריות על ישראל להשלכות של ההסלמה ברצועת עזה". עוד לפני התגובה של חמאס, ארגון הג'יהאד האיסלאמי איים כי "אדמת עזה אינה פיקניק או חווה חקלאית עבור ישראל. הרובים של עזה מוכנים וזרועות בניה יפיצו זעם בפני המצור והתוקפנות".

הדמיית המנהרה שהופצצה לפני כחודש

אחר הצהריים נפצעו ארבעה לוחמי צה"ל, שניים קשה ושניים בינוני, בפיצוץ מטען חבלה שהופעל לעבר סיור שנע באזור גדר הגבול בדרום רצועת עזה, סמוך לקיבוץ עין השלושה. החיילים הפצועים פונו במסוקים לבית החולים סורוקה בבאר שבע לקבלת טיפול והודעה נמסרה למשפחותיהם. בתגובה, טנקים של צה"ל ירו ופגעו בעמדת תצפית של הג'יהאד האסלאמי שניצבת מול הנקודה בה התפוצץ המטען.

בסביבות השעה 15:30 הופעל המטען נגד כוח הנדסה של גולני שהיה במשימה בדיקת אזור החשוד כממולכד צמוד לגדר הגבול בתוך שטח ישראל. ההערכה היא שהמטען הונח אתמול במהלך הפרות סדר קרוב לגדר, שנערכות כמעט על בסיס שבועי.

המחבלים ניצלו את הערפל כדי להתקרב ולהטמין את מטען החבלה ממש בצמוד לגדר. לאחר מכן, הם תלו במקום דגל כדי למשוך את כוחות צה"ל לנקודה הזאת ואז להפעיל את המטען, שהיה מחובר למוט הדגל. בפיצוץ נפצעו ארבעת הלוחמים וזמן קצר לאחר מכן צה"ל תקף את עמדה של הג'יהאד האסלאמי שנמצאת ממול.

//www.jdn.co.il/breakingnews/954982