לאחר שדווח כי תיק בזק (4000) בדרך להפוך לתיק פלילי, נעצרו הבוקר מספר בכירים בחברה, לצד שני גורמים מקורבים מאוד לראש הממשלה, בנימין נתניהו. מחשבים ומסמכים חשובים הוחרמו מבתי החשודים. צא"פ על זהות העצורים

יממה לאחר הדיווח על הפיכת תיק בזק (4000) לתיק פלילי נעצרו הבוקר לחקירה מספר בכירים מאוד בחברת בזק, זאת לצד שני מקורבים מאוד לראש הממשלה, בנימין נתניהו. "נוכח ראיות שמצאה רשות ניירות ערך במסגרת פרשת בזק, אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה הבוקר חקירה משותפת חדשה של חוקרי רשות ניירות ערך והיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 במסגרתה נעצרו מספר חשודים בהן נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק", נמסר מהמשטרה.

"על כל פרט נוסף מפרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום".

בערוץ 10 דווח כי המשטרה ערכה חיפושים בבתי העצורים והחרימה מחשבים ומסמכים חשובים. ואילו באתר 'וואלה' הודגש כי העצורים אינם רק מקורבי רה"מ נתניהו, אלא גם אנשי סודו.

התפתחויות בתיקי נתניהו; מאות במפגן תמיכה בראש הממשלה

התיק, שעוסק בחשד לפיו האתר 'וואלה' שבבעלות שאול אלוביץ' הטה את הסיקור לטובת נתניהו תמורת הטבות לבזק, הועבר לחקירת משטרה, שמנהלת חקירה קדחתנית וחשאית מתחת לרדאר. זהו תיק שצפויות בו הפתעות ונראה כי זהו "התיק החזק ביותר מכל התיקים, עם הפוטנציאל הנפיץ ביותר". תחילה היה התיק בטיפול הרשות לניירות ערך, אך לאחרונה הוא ועבר למשטרה, עקב כך שהחשדות הם נגד בכירים לא רק בעולם העסקים.

בשבוע שעבר, פרסם גידי וייץ בעיתון 'הארץ' גילויים חדשים בתיק 4000. על פי המידע החדש, עד המפתח בפרשה צפוי להיות מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, שהיה אחראי על הסיקור באתר. כך ישועה היה אחראי כביכול על צנזור כתבות ביקורתיות על בני משפחת נתניהו, על שילוב ידיעות רבות שסיקרו באופן אוהד את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ובנוסף אייטמים שהעבירו ביקורת נוקבת על נתניהו הוצנעו באתר ואף הוסרו ממנו.

ישועה הבהיר, כך על פי הפרסום, לאנשים שעבדו תחתיו שהוא מתנגד באופן נחרץ למדיניות נתניהו אבל הוא מקבל הוראות מלמעלה לפיהן עליו לדאוג לסיקור חיובי של בני הזוג נתניהו. ישועה טען כי הוא היה נתון ללחצים אדירים בנושא מצד אלוביץ'. בשיחות עם עיתונאים הוא אף קשר בין הצנזורה לבין החלטות רגולטוריות של משרד התקשורת בראשות נתניהו, הנוגעות ישירות לרווחיות של בזק.

על פי המידע החדש, הראיות בפרשה התחזקו לאחרונה והן כוללות בין היתר עדויות והתכתבויות רבות, חלקן מפורשות מאוד, בין כמה מהמעורבים בפרשה ובהם גם מקורב לרה"מ. בשבוע שעבר, בפגישה סגורה עם עיתונאים אמר היועמ"ש אביחי מנדלבליט שחלו התפתחויות בתיק – אך הוא לא פירט מה הן.