תיק בזק: רה"מ צפוי להיחקר • בכיר בפרקליטות: "תיק משמעותי מהאחרים"

ההקלטות המפלילות של ניר חפץ, הסיקור האוהד באתר 'וואלה', המעורבות של שרה נתניהו והטבות העתק לאלוביץ': ימים ספורים לאחר פרסום ההמלצות נגדו בפרשיות 1000 ו-2000, נראה כי דווקא תיק 4000 בדרך הפוך למשמעותי מכולם • כל הפרטים

צרות בצרורות: ימים ספורים לאחר פרסום המלצות המשטרה בחקירות נתניהו נראה כי ההסתבכות האמיתי של ראש הממשלה היא דווקא בפרשת בזק (תיק 4000) בה נרשמו היום התפתחויות דרמטיות.

במרכז התיק עומד, כידוע, החשד כי נתניהו פעל באמצעות מקורביו לבלימת רפורמות שיפגעו בחברת בזק, בתמורה לסיקור אוהד באתר 'וואלה' שנשלט ע"י בעלי בזק, שאול אלוביץ'. מדובר על הטבה בפועל בסף מאות מיליוני שקלים, מה שהופך את הפרשה הנוכחית למשמעותית במיוחד.

בצל מעצר בכירי החברה ומקורבי רה"מ, חשף הערב ערוץ 10 הקלטות בהן נשמע מקורבו של נתניהו, ניר חפץ, מתרברב: "אני לאלוביץ' כל דבר, אם צריך משהו תגיד. זו קרבה הכי גדולה שיש". בכיר בפרקליטות אמר לכתב הערוץ, ברוך קרא: "'תיק בזק-וואלה' משמעותי יותר מכל התיקים. זיהינו דפוס דומה לתיק 2,000. התקשורת לא יודעת כלום על התיק החדש".

עוד דווח כי נתניהו עצמו צפוי להיחקר בחשד לשוחד במסגרת הפרשה.

"ביבי נהנתן קטן ביחס למה שמייחסים לו; הוא יכל להיות מיליארדר"


ואילו בערוץ 2 דווח כי שורה ארוכה של גורמים לשעבר ב"וואלה!" שרטטו כולם בדיוק את אותה תמונה, לפיה אילן ישועה, מנכ"ל האתר, הוא היה האיש של אלוביץ' במערכת, עושה דברו שמעביר את ההנחיות של אלוביץ' אל רצפת העריכה בדסק. "הנקודה המעניינת ביותר היא, לפי השיחות שערכנו עם הגורמים, שישועה לכאורה לא סתם דרש סיקור אוהד לנתניהו, אלא ביצע קישור ישיר למצבה הכלכלי של בזק. גורם לשעבר ב"וואלה!" סיפר כי אילן ישועה אמר: "עכשיו זו תקופה קשה בבזק ועכשיו צריך סיקור חיובי לראש הממשלה נתניהו. בוא נעבור את המשוכה הזו ונמשיך הלאה"", כך בדיווח.

אם זה לא מספיק, 'הארץ' מדווח כי בידי המשטרה מאות מסרונים ששלחה רעיית רה"מ לאיש הקשר שלה עם אתר בעלי השליטה ב'וואלה' ובו העבירה הוראות באשר לסיקור אותו היא דורשת לקבל באתר עבורה ועבור בעלה.

כאמור, חלק גדול מפרטי הפרשה – כמו גם זהותם של העצורים האחרים – אסורים בפרסום. אך אם יש אמת בשורת הגילויים שפורסמו, נתניהו עלול עוד להתגעגע לתסבוכות הגבוליות בתיקים האחרים.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת. מסע הצייד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מ1000 ו 2000 ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש – 4000. גם ממנו יצא כל האוויר.

כל ההחלטות שנתקבלו בעניין בזק היו בהתאם להמלצות של ועדות מקצועיות ושל גורמים מקצועיים. זאת הסיבה שמשרד המשפטים הבהיר בדו״ח מבקר המדינה ביחס לבזק: ״רה״מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת… לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים. לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ".

4 תגובות

תגידו לי
במשטרה באמת בטוחים
שכולם מטומטמים
הרי על תיק בזק מדברים כבר למעלה משנה לפחות
אז פתאום נפל פתק מהשמים
ונתגלו כל רזי עולם וכל הסודות
נחשפו בדיוק אחרי שהתברר שהציבור איבד אימון מוחלט
במשטרה
וצוחק על כל ההמלצות שלהם
אז מה?
עכשיו ימכרו לנו שפתאום תיק 4000 הוא הכי חזק
הרי לפני יומיים אמרתם שאין כמו 1000 ו2000
אז חלאס הבנו שאתם רוצים את הראש של ביבי
אז תשכחו מזה
ייפלו אלף כמותכם
ולא תיפול משערותיו של ביבי
שערה אחת ארצה
והוא כאן עוד לשנים ארוכות כראש הממשלה על אפכם ועל חמתכם

תגידו איך אתם לא מתביישים? די זה מגעיל! עוד פעם? אם כותרת, שכאילו הפרשיה הזו,היא באמת הצרה הצרורה! זה באמת ההתפתחות הדרמתית, הרי שבוע שעבר, אמרתם שההמלצות המשטרה הם כל כך דרמטיות, שאי אפשר לראות את ביבי יוצא מזה?, נו באמת, אנחנו עם ישראל, לא מטומטמים! תפסיקו לעשות בושות לעצמכם!, די זה נמאס, זה גועל!, פשוט זה עושה בחילות, לראות כאלה כותרות!

לתמים, אתה תמים באמת, איך אתה מדבר בכזה הערצה על כופר כמו ביבי שר"י

בנתיים זה נראה שאתה דווקא הציוני הכי גדול
אחרת מה הקשר שביבי כופר
הרי עצם העמידה בראשות שלטון הרשע הוא כפירה נוראה ומג' עבירות חמורות
וכולם כופרים שם
אבל מה זה קשור לנושא?
עד כמה שאתה מתעניין בנושא אז זה לא בדיוק מפריע לך
וביבי הוא הכי מוצלח כאן בפוליטיקה לכל הדעות וזה הכל
וזה כל מה שאמרתי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן