שר הביטחון התייחס בפתח ישיבת סיעתו לאירועים בדרום והסיר את הערפל מעל "התשתית התת קרקעית" שהותקפה והושמדה הלילה. "האירועים הוכיחו שצה"ל מוכן לכל תרחיש בהתרעה של אפס זמן. עמדנו במבחנים וידענו להתמודד איתם"


(בוידאו: המנהרה שהושמדה באזור לפני חודש)

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס בפתח ישיבת סיעת 'ישראל ביתנו' לאירועי האש האחרונים בדרום וחשף את היעד שתקף חיל האוויר הלילה: מנהרת טרור באזור כרם שלום.

"השמדנו הלילה מנהרת טרור ליד כרם שלום. אירועים אלו הוכיחו שצה"ל מוכן לכל תרחיש בהתראה של אפס זמן. לא היה פשוט להשיג יכולת כזאת", אמר ליברמן.

הוא הוסיף: "זה מסר חשוב גם לתושבים בדרום וגם לתושבים בצפון. אפשר להמשיך את השגרה ואנחנו בהחלט ערוכים ועושים הכל על מנת שהשגרה תימשך".

כזכור, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו לפנות בוקר (שני) תשתית תת קרקעית בדרום רצועת עזה, כך נמסר בהודעת דובר צה"ל. על פי ההודעה, תקיפת צה"ל ברצועה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטה אמש לעבר שטח ישראל שהתפוצצה בשטח פתוח.

"צה"ל ימשיך לפעול על מנת לאפשר בטחון לאזרחי ישראל, בכל האמצעים העומדים לרשותו", נמסר מדובר צה"ל. "חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה, מעל ומתחת לקרקע", הודגש בהודעה הרשמית.

סבב האש התחיל בשבת אחה"צ אז נפצעו ארבעה חיילים באזור הגבול כתוצאה מפיצוץ מטען. בתגובה תקפו מטוסי חיה"א יעדי טרור רבים בעזה כשבמקביל שיגרו הפלסטינים מספר רקטות לעבר עוטף עזה, האחרונה שבהן אתמול בשעות הערב.

//www.jdn.co.il/breakingnews/937485
//www.jdn.co.il/breakingnews/902412