חברת דלק קידוחים הודיעה היום כי חתמה על הסכם יצוא בסכום חסר תקדים של גז למצרים. נתניהו: "הרבה לא האמינו במתווה הגז. זהו יום חג". שטייניץ: "הוכחה שמתווה הגז עובד" • וגם: תזכורת: מתנגדי מתווה הגז שהתחייבו "מצרים לא צריכה גז מישראל"

חברת 'דלק קידוחים' מקבוצת 'דלק' הודיעה כי חתמה על שני הסכמי ייצוא גז למצרים במשך תקופה של 10 שנים. מדובר בהסכמים בהיקף של 15 מיליארד דולר, סכום חסר תקדים במונחי שוק האנרגיה הישראלי.

"אני מברך על ההסכם ההיסטורי לייצוא גז ישראלי למצרים. זה יכניס מיליארדים לקופת המדינה – לטובת החינוך, הבריאות והרווחה של אזרחי ישראל", הגיב רה"מ להסכם ההיסטורי.

הוא אף שיגר עקיצה מרומזת לעבר מתנגדי מתווה הגז: "הרבה לא האמינו במתווה הגז. הובלנו אותו מתוך ידיעה שזה יחזק את הביטחון את הכלכלה, את היחסים האזוריים – ומעל הכל את אזרחי ישראל. זהו יום חג!". צפו בדברים

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, שהוביל יחד עם נתניהו את המתווה, אמר: "חוזה הגז מול מצרים מהווה הוכחה נוספת לכך, שמתווה הגז עובד. חוזה הייצוא הענק, המתווסף לחוזה הגז עם ירדן, ממצב את מדינת ישראל כשחקן מרכזי במשק האנרגיה האזורי, וצפוי לחזק את היחסים בין המדינות. זוהי הפעם הראשונה מאז החתימה על הסכמי השלום במזה"ת, שנחתמות עסקאות ייצוא משמעותיות בין המדינות.

הספקנים ימשיכו לקטר על מתווה הגז – ואנחנו נמשיך לקדם את משק האנרגיה הישראלי ולשמור על הנכסים האסטרטגיים החשובים שלנו".

בתמונות: נבואות הזעם של מתנגדי מתווה הגז. מתוך חשבון הטוויטר של איש הניו-מדיה במשרד רה"מ, יונתן אוריך