באגודת ישראל עמלים על סגירת הפרטים הטכניים האחרונים לקראת כינוס מועצת גדולי התורה של המפלגה בסוף השבוע • במוקד הכינוס: הקרב על חוק הגיוס וחילולי השבת בחסות הממשלה • ליברמן: "נביא את הצעת החוק הכי טובה לעם ישראל"

הקרב על חוק הגיוס: במקביל לפעילות הנציגים החרדים בסוגיה הסבוכה, תתכנס בסוף השבוע מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' כדי לדון בענין. כמו כן צפויים חברי המועצת לדון בסוגיית חילולי השבת והתקנות החדשות בענין הפטור לבנות משירות צבאי.

עסקני המפלגה עמלים בשעות אלו על סגירת הפרטים הטכניים האחרונים, כאשר אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון כינוס המועצת צפוי להתקיים ביום חמישי הקרוב בשעות אחה"צ.

בתוך כך, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שמסתמן כמכשול העיקרי בפני המפלגות החרדיות, נשאל בפתח ישיבת סיעת 'ישראל ביתנו' "האם לא יותר נכון לשתף את המפלגות החרדיות בנושא" (ליברמן החליט למנות בשבוע שעבר וועדה מיוחדת ללא אף נציג חרדי. ב"ב). "אני לא מתכוון להתערב בעבודת הצוות, לא לכוון אותם ולא לתת להם עצות, אמרתי שיביאו את הצעת החוק הכי טובה לעם ישראל. 'תתעלמו מכל הלחצים הפוליטיים והניסיונות להשפיע, אלא תביאו משהו שהוא טוב לעם ישראל, נקודה'", השיב ליברמן.

נהוא הוסיף: "כשיהיה מוצר מוגמר אני כמובן אקרא את זה ואציג את זה לאחרים אבל בשלב זה אני לא מתכוון לפרט ולא להתערב עד שלא נראה את טיוטת החוק".

קרא עוד בנושא

גיוס בנות? הרקע ההיסטורי, העובדות וההצהרה: "אם יגייסו בת אחת, אתפטר"

גפני: "לא תהיה עמימות סביב חוק הגיוס; ח"כ ביטן חסר לקואליציה"

מקלב ופרוש על ההפגנות נגדם: "גדולי ישראל שלחו אותנו, לא המפגינים"