הטבעת סביב נתניהו מתהדקת: איש סודו של נתניהו, מנכ״ל משרד התקשורת חתם על הסכם עד מדינה במסגרתו יעיד נגד ראש הממשלה בתיק בזק (4000). צפוי להעיד על הקשרים בין נתניהו לאלוביץ'

פרשת בזק: מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, חתם הלילה (שלישי) על הסכם עד מדינה עם פרקליטות המדינה בפרשת 4000. ההסכם טעון עוד אישור של הגורמים המשפטיים. חתימתו של פילבר על ההסכם היא התפתחות דרמטית מאוד שעלולה לשנות את תמונת החקירה.

המגעים המתקדמים הבשילו והוא חתם הלילה (בין שלישי לרביעי) על הסכם עד מדינה ויפליל את ראש הממשלה. בשעות הבוקר הוא יחל לתת "עדות ניקיון" במשטרה, תהליך הצפוי להמשך מספר ימים.

מוקדם יותר פורסם כי המשטרה מפעילה מכבש לחצים על פילבר על מנת שיחתום על ההסכם. פילבר, לו מייחסים במשטרה וברשות ניירות ערך (ני"ע) עבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הוא הגורם הכי פחות משמעותי מבחינת "הפאזל" שמרכיבים המשטרה ורשות ני"ע בפרשה האמורה, המסתעפת לתתי פרשיות והופכת אולי לפרשה המורכבת ביותר והמשמעותית ביותר.

במשטרה וברשות ני"ע מבינים כי ראש הממשלה, המקורבים אליו, ובעיקר שאול אלוביץ', הבעלים של בזק ואתר וואלה, הם דמויות המפתח בפרשת השחיתות הזאת ולכן מוכנים "להקריב" חשודים אחרים כדי לבסס ולעבות עוד יותר את התשתית הראייתית שתהדק את החגורה סביבם. גורם במערכת אכיפת החוק הוסיף בזהירות כי פילבר "הכי פחות מעניין בסיפור הזה למרות תפקידו הרם וזאת בהשוואה לחשודים האחרים".

פילבר, שכיהן כמנכ"ל משרד התקשורת תחת השר נתניהו, הוא אחד מהחשודים שנעצרו בימים האחרונים במסגרת חקירת תיק 4000 ועל פי גורמים המעורים בחקירה, המשטרה בחרה להתמקד בו. חקירת הרשות לניירות ערך בעניינו הסתכמה בהמלצה להגיש נגדו כתב אישום, אך מתחילת חקירתו במשטרה ניסו החוקרים להבין מדוע מנכ"ל משרד התקשורת, עובד ציבור, סטה מהשורה, שהרי כסף לחשבון הבנק שלו הוא לא לקח.

בידי המשטרה והפרקליטות יש ראיות לכך שבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ובני משפחתו הפעילו לחץ כבד על אתר וואלה בדרישה להעניק סיקור חיובי לנתניהו, ובמסגרת ההסכם הדרמטי שנחתם עם פילבר, הוא צפוי להסביר מדוע אלוביץ' הטייקון נרתם כך באופן חסר תקדים עבור ראש הממשלה שהיה אז שר התקשורת.

בריאיון לעמית סגל בחדשות 2 לפני כשבועיים, טען פילבר כי לא יחתום על הסכם עד מדינה. "ארבעה ימים ישבתי מול החוקרים של הרשות לניירות ערך והסברתי להם שכל מה שקידמתי היה בהתאם לסמכויותיי כמנכ"ל על בסיס מדיניות של קודמיי", אמר פילבר.