הבוקר התחיל שלמה פילבר למסור את עדותו לחוקרי המשטרה, עדות שע"פ כל ההערכות צפויה להפליל בוודאות את ראש הממשלה בשורה של עבירות חמורות • "שלמה פילבר לנתניהו זה הרבה יותר משולה זקן לאהוד אולמרט"

בהתאם להסכם עד המדינה שנחתם אתמול החל הבוקר שלמה פילבר למסור בפני חוקרי המשטרה את עיקרי עדותו בתיק 4000.

הפרשנים הפוליטיים והמשפטיים מעריכים כי עדותו של פילבר תוביל בוודאות להפללתו של נתניהו בשורה של עבירות חמורות. "בידי המשטרה והפרקליטות קיימות ראיות לכך שבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ובני משפחתו הפעילו לחץ כבד על אתר וואלה בדרישה להטות את הסיקור לטובת נתניהו, ובמסגרת ההסכם הדרמטי שנחתם עם פילבר, הוא צפוי להסביר מדוע אלוביץ' הטייקון נרתם כך באופן חסר תקדים עבור ראש הממשלה שהיה אז שר התקשורת", כותב הבוקר הפרשן המשפטי, גיא פלג.

לדבריו, "פילבר יחל היום למסור את "עדות הניקיון" שלו, ויעביר את כל המידע שנמצא ברשותו לחוקרי המשטרה. התהליך עצמו צפוי להימשך מספר ימים, וראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיחקר באזהרה בפרשה. עוד לפני חתימת ההסכם אמש קיים נתניהו התייעצות עם עורכי דינו במעון ראש הממשלה".

העיתונאי בן כספית מרחיק לכת עוד יותר ורומז שעדות פילבר עשויה/עלולה לשלוח את נתניהו לכלא. "אם שלמה פילבר עד מדינה, יכול להיות שנתניהו ייפרד לא רק מהמעון בבלפור בקרוב, אלא גם מהווילה בקיסריה לטובת מיטה נוחה הרבה פחות. שלמה פילבר לנתניהו הוא הרבה יותר משולה זקן לאולמרט. בין זקן לאולמרט היו יחסי אחווה קרובים במשך עשורים, אבל לא היה האמון המוחלט השורר בין נתניהו לפילבר. זקן הייתה המזכירה של אולמרט, עם כל הכבוד הראוי, לא מישהי שהוא סופר באמת, והפילה אותו מן המארב. פילבר הוא קצין המבצעים החשאי הקרוב ביותר לנתניהו שנות דור. עוד בשנות התשעים הוא היה התחקירן הסודי שהופעל על ידי הקמפיין לכל המשימות שהשתיקה יפה להם. תמיד בצללים, תמיד נאמן, יעיל, חשאי ואידיאולוגי, ביבי ידע שאפשר לסמוך על מומו. עד אתמול", כך כספית בטור שפורסם במעריב.

הוא מוסיף: "תיק 4000 הוא מופת חקירתית וחתימתו של פילבר על הסכם עד מדינה היא היהלום שבכתר. כשפרשנים רבים, כולל החתום מעלה, העלו תהיות חוזרות ונשנות "איך יכול להיות שנתניהו לא נחקר בפרשת בזק", תפרו החוקרים את קורי העכביש שלהם בסבלנות של רוקמת תחרה. אני לא יודע אם היה להם גיבוי מירושלים (לשכת היועץ המשפטי לממשלה), אבל מעריך שכן. זה לא יכול היה לקרות בלי אביחי מנדלבליט, ואם זה אכן קרה, נדמה לי שהוא מוריד כאן את הקוף מהכתף ומוכיח שהוא אומנם אטי, זהיר, אולי גם קצת חששן, אבל המצפן שלו יציב. לפעמים הסבלנות משתלמת".