ברקע הפריימריז במפלגתו, אומר גילאון: "אני קורא לחבריי המתמודדים על תפקיד יו"ר מרצ להגיע להסכמות על איוש והקמת מטה בחירות עוד לפני הפריימריז". בנוסף, הוא הגיש הצעת חוק לפיזור הכנסת: "נתניהו איבד את אמון הציבור ואת הלגיטימיות"

יו"ר סיעת מרצ ח"כ אילן גילאון, מפרסם קריאה על רקע הפריימריז במפלגתו, להקמת מטה בחירות, שכן לדבריו, "ימיה של ממשלת נתניהו ספורים ועלינו להתחיל להיערך כבר עכשיו לבחירות המתקרבות כדי לא להתפס לא מוכנים כתוצאה מהעיסוק בהתמודדות הפנימית".

"אני קורא לחבריי המתמודדים על תפקיד יו"ר מרצ להגיע להסכמות על איוש והקמת מטה בחירות עוד לפני הפריימריז", אמר גילאון. "אסור לנו לשכוח כי המאבק האמיתי והחשוב יותר הוא החלפת שלטון הימין המושחת והגדלת כוחה של מרצ בכנסת הבאה".

בתוך כך, גילאון הגיש היום הצעת חוק לפיזור הכנסת, באומרו כי "נתניהו איבד את אמון הציבור ואת הלגיטימיות לכהן כראש ממשלה – הגיעה העת לבחירות". ההצבעה על ההצעה, תתקיים במליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב.

"בימים הקרובים אפעל להוביל מהלך משותף יחד עם חברי כנסת רבים מהקואליציה ואקרא להם להתעלות מעל השיקולים הפוליטים הצרים ולתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת ה-20 והליכה לבחירות", אמר גילאון לאחר הגשת הצעת החוק.

"אני קורא לשרים כחלון ובנט לגלות אחריות לאומית ולפרוש מהקואליציה – אינכם יכולים עוד לקחת חלק בריקבון המוסרי העמוק של נתניהו. זוהי שעת מבחן היסטורית לשלטון החוק ולדמוקרטיה הישראלית. נתניהו אינו כשיר עוד לתפקד כראש ממשלה כשכל החלטה שלו נגועה בניגוד אינטרסים מהותי כנחקר וחשוד בפלילים".