צילום: פלאש 90

פילבר: "קיבלתי הוראה מפורשת לסייע לבזק"

דיווח: מנכ"ל משרד התקשורת שהפך לעד מדינה נגד רה"מ סיפר בעדותו: "אם אתה לא מבצע את מה שאומרים, מורידים לך את הראש". מקורביו על חתימת ההסכם "הוא הבין שאין לו אפשרות אחרת".

אמש (שלישי) סערה המערכת הפוליטית בעקבות הדיווח על חתימת הסכם עד מדינה עם מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר. הערב נחשפים לראשונה ב'חדשות 2' קטעים מתוך גרסתו של פילבר לחשדות נגדו – ונגד ראש הממשלה נתניהו. "בהתחלה האמנתי שביבי מעריך אותי ולכן הביא אותי לתפקיד, היום אני מבין שהביאו אותי כדי להיות פיון במשחק", הוא אומר.

"אחרי הבחירות לא ציפיתי לקבל תפקיד, ביבי הציע לי להיות מנכ"ל משרד התקשורת", העיד פילבר במשטרה, כפי שסיפר למקורביו. "הסביבה שלי הזהירה אותי, אמרו לי 'אל תיקח את התפקיד', אבל בשבילי זו הייתה הגשמת חלום להיות מנכ"ל במשרד של ביבי, ראיתי בזה ייעוד. בהתחלה האמנתי שביבי מעריך אותי ולכן הביא אותי לתפקיד, היום אני מבין שהביאו אותי כדי להיות פיון במשחק, שייעדו אותי לזה, הייתי שבוי".

"ביצעתי הוראות מפורשות של נתניהו, זה בכלל לא היה בשיקול הדעת שלי, קיבלתי ממנו הנחיות מפורטות", אמר למקורביו על שסיפר לחוקרים. "הוא הבהיר לי למי צריך לדאוג ואיך. אני לא רוצה לשבש את החקירה, אבל מסרתי את הדברים בצורה מאוד מפורטת. שלחתי לבזק טיוטות של מסמכים, הם עברו על הטיוטות, כתבו תיקונים ואני ביצעתי".

"היום אני מבין שניצלו אותי", תאר. "באתי לעבוד באמונה, מצאתי את עצמי בצבת של לחצים שגרמו לי לדחק גדול מאוד. אני לא יזמתי את כל זה, אני מבין שזה תוכנן עוד לפני המינוי שלי ולכן נכשלתי. היום אני מבין שהייתי כלי משחק, רציתי להיות מנכ"ל מקצועי".

עוד תאר פילבר למקורביו את השיח בינו לבין חוקרי המשטרה, שהוביל אותו לחתום על הסכם עד המדינה. "החוקרים אמרו לו 'אנשים סביבך התעשרו, אלוביץ' עשה מיליונים, קמיר קיבל שכר טרחה מטורף, חפץ עשה עסקים בכל העולם, אתה האידיוט היחידי. פקיד ממשלתי מושעה, מקבל חצי מהשכר'", מספרים מקורביו. "החוקרים הבהירו לו שמזה הוא לא יתאושש. הוא נשבר, הוא הרגיש שאין לו כוחות יותר להתמודד".

"הוא עמד מול מול החוקרים ובכה, הוא אמר שהוא מרגיש שהוא נולד מחדש, שהוא מבין שמהצעד שעשה אין דרך חזרה", הוסיפו המקורבים. "הוא עשה את זה (חתם על הסכם עד המדינה) בלב כבד. הוא אמר לנו שהדבר האחרון שהוא רוצה זה לפגוע בנתניהו אבל החוקרים שמו לו מראה, הוא הבין שאין לו אפשרות אחרת. צריך לזכור שלו לא יצא כלום מהפעולות שהוא ביצע".

עוד תאר פילבר בעדותו את מערכת היחסים שלו עם בני הזוג נתניהו, וחשף סיפור נוסף. "התפקיד הראשון שלי עם נתניהו היה כשהוא היה שר החוץ. נסעתי אז לאיטליה עם ביבי ורעייתו והוא נפגש עם ברלוסקוני. בתום הפגישה ברלוסקוני נתן לביבי שעון, הייתי אז היועץ של ביבי ואמרתי לו 'אינך יכול לקחת את השעון, תן לי את השעון, אדווח עליו ואפקיד אותו'. באותו הערב, שעות אחרי הפגישה נקראתי לבני הזוג נתניהו. שרה כעסה עליי, אמרה לי שהיא רוצה את השעון בחזרה. אמרתי לה: 'אני לא יכול לתת לכם את השעון, רשמתי אותו כמתנה, דיווחתי עליו, הוא כבר נשלח בדואר דיפלומטי. אחרי שבועיים נתניהו הזמין אותי לפגישה ופיטר אותי אחרי שאמר לי: 'אני צריך מישהו יותר מקצועי ממך'.

"ברור שאתה עובד אצלו, אם אתה לא מבצע את מה שאומרים מורידים לך את הראש. לכן נכשלתי כאן, כי היה ברור לי שאני צריך למלא הוראות".

תיק 4000: נחשף הסכם עד המדינה עם שלמה פילבר

6 תגובות

איזה רוע של התקשורת..

מי הצדיק שהדליף לכם את פרטי החקירה?

נראה לי שהמדליף הוא גם עבריין לפי החוק…שווה חקירה

אני חושב שעדיף ביבי "רמאי"
מאשר כל ה"אנשי אמת" המגעילים האלה
זה פשוט שקוףףף הממסד מפיל את הימין!!!

אני חושב שעדיף ביבי "רמאי"
מאשר כל ה"אנשי אמת" המגעילים האלה
זה פשוט שקוףףף הממסד מפיל את הימין!!!

שקרן. דמעות של תנין. עד מדינה זה הדבר הכי מושחת בעולם. לוקחים בנאדם שאינטרס העל שלו זה לקבל כמה שפחות עונש, ולהפליל את כל העולם ואחותו ואשתו. זה לא נוגע בדבר????? חוקי הגויים כאלו אינפלטילים ברמה מפחידה

תראו מה הוא אומר
שהוא קיבל הנחיה מפורשת מנתניהו לעזור לבזק
הוא [פילבר] שלח טיוטות לבזק, הם תיקנו, והוא ביצע
הוא לא אומר שנתניהו אמר לו לחתום על ההסכם המושחת שהוא עשה עם בזק
מה יש אם נתניהו אומר לעזור לבזק?
אם הוא אוחז שזו חברה טובה התורמת לתקשורת בישראל
אסור לביבי לסייע לה כשר התקשורת????
פילבר, נפלת, אתה שטינקר גדול!!!!!!

שלא תיטעו גם אם היו עושים את הסקר הזה ליפני הפרשיות זה היה אותו תוצאות בדיוק

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן