מנכ"ל 'וואלה' הדהים את החוקרים כשסיפק להם הקלטות בהן נשמע אלוביץ' מעביר לו הנחיות מפורשות באשר לסיקור אוהד לנתניהו. גורמים המקורבים לחקירה: כשפילבר הבין מה עבר לו מעל הראש - הוא החליט להפוך לעד מדינה

מנכ"ל אתר "וואלה", אילן ישועה, סיפק בימים האחרונים לחוקרים הקלטות שבהן נשמע בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', כשהוא לוחץ עליו להעניק סיקור מפרגן לראש הממשלה בנימין נתניהו ולמשפחתו – כך נחשף הבוקר ב'ידיעות אחרונות'.

ע"פ הדיווח, הקלטות אלוביץ' סיפקו את פריצת הדרך בחקירת פרשת 4000, שבמסגרתה נבדק החשד להטיית הסיקור ב"וואלה" בתמורה להטבות רגולטוריות של משרד התקשורת לאלוביץ' והחברות שבבעלותו. "

ישועה זומן בימים האחרונים למסור עדות לחוקרי הרשות לניירות ערך ולהב 433, והחוקרים הבינו כי בכוונתו לשתף פעולה ולספר כיצד אלוביץ' לחץ עליו ומסר לו הוראות עריכה. אבל אז ישועה הדהים אותם, וסיפר כי הבין בזמן אמת שמשהו לא בסדר במסע הלחצים שהפעיל עליו אלוביץ' – והחל להקליט את השיחות ביניהם. כשישועה הציג לחוקרים את ההקלטה הראשונה, הלסתות נשמטו כששמעו במו אוזניהם כיצד מועברת לו ההנחיה המפורשת", כך בדיווח.

גורמים במערכת אכיפת החוק צוטטו בכתבה: "הקלטת הייתה אחד הדברים המרכזיים שהביאו לשבירתו של פילבר והפיכתו לעד מדינה". זאת לאחר שהוא התחיל להבין מה התרחש מעל ראשו בשעה ששימש מנכ"ל משרד התקשורת והיטיב עם אלוביץ'. הגורמים הוסיפו כי אחרי שהחליט לשתף פעולה לחץ פילבר את ידי חוקרי רשות ניירות ערך, אותם הכיר מהחקירה הקודמת, ואמר: "אני שמח לסגור איתכם מעגל".