צילום: פלאש 90

כחלון ובנט סיכמו: לא לאפשר לנתניהו להקדים את הבחירות

יו"ר 'כולנו' ויו"ר 'הבית היהודי' הבהירו לרה"מ כי הם לא יפילו את הממשלה לפני החלטת היועמ"ש, אך מנגד אין בכוונתם לאפשר מהלך של הקדמת הבחירות • אמש דווח שנתניהו שוקל לטרוף את הקלפים ולהכריז על בחירות בזק

ראשי מפלגות הקואליציה ממשיכים להעניק גיבוי לראש הממשלה ומבהירים שלא יפרשו מהקואליציה בטרם החלטת היועמ"ש בתיקים השונים. מנגד, הללו חוששים ממהלך של פיזור הכנסת והליכה מהירה לבחירות, מהלך שע"פ פרסומים שונים נשקל ע"י נתניהו.

גורמים בבית היהודי ובכולנו אמרו בשיחות פנימיות: "בנט וכחלון נותנים לנתניהו ביטחון שהם לא יפילו את הממשלה, אבל הם לא יסכימו שהוא ייקח מדינה שלמה לבחירות", מדווח הבוקר 'ידיעות אחרונות'.

בתוך כך, השר נפתלי בנט שיגר הודעה לפעילי 'הבית היהודי' והתייחס להתפתחויות האחרונות. ״אנחנו ממשיכים לנהל את ענייני המדינה כרגיל. כפי שכבר אמרתי, עניינים ערכיים הם לשיקול הבוחר, ועניינים פליליים יוכרעו במערכת אכיפת החוק. אנחנו מקווים מאד שראש הממשלה ייצא נקי מכל התהליכים, לטובתו ולטובת מדינת ישראל", כך בנט.

דריכות במערכת הפוליטית: "גוברים הסיכויים לבחירות עוד השנה"


כזכור, אמש דווח ב'ישראל היום' כי "בעקבות ההתפתחויות האחרונות, גוברת ההערכה במערכת הפוליטית כי אחת האפשרויות העומדות כעת בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו במישור הפוליטי היא הקדמת הבחירות".

ע"פ הדיווח של העיתונאי מתי טוכפלד, "להערכת רבים בכנסת, נתניהו לא יפרוש מתפקידו כתוצאה מהחקירות הפליליות, אלא יבקש להקדים את הבחירות על מנת לקבל מנדט מחודש מהעם. העובדה כי הליכוד נוסק בסקרים עשויה לסייע לרה"מ לקבל החלטה זו. במערכת הפוליטית חלוקים בשאלה האם יעדיף לעשות זאת כבר כעת או להמתין להתפתחויות אצל היועץ המשפטי לממשלה".

אם אכן נתניהו יקדים את הבחירות, הוא עשוי לנהל קמפיין סביב מה שהוא מגדיר "הרדיפה התקשורתית והאכיפה הסלקטיבית" בעניינו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן